Akademik Personel | 01 Aralık 2020, Salı

İTÜ’den 2015 İlkbahar-Yaz kreasyonu

19 Haziran 2014
İTÜ’den 2015 İlkbahar-Yaz kreasyonu
       

İTÜ’den 2015 İlkbahar-Yaz kreasyonu

“Bağlılığın Doğası” temalı 2015 İlkbahar-Yaz kreasyonu, İTÜ Fashion Show’daydı…

 

İstanbul Teknik Üniversitesi Tekstil Teknolojileri ve Tasarımı Fakültesi Moda Tasarımı Programı ve New York Fashion Institute of Technology (FIT) ortak programının 7. yıl mezunlarının hazırladığı tasarımlardan oluşan İTÜ FASHION SHOW 2014 gerçekleştirildi. İTÜ’lü genç modacılarının tasarımlarının yarıştığı görkemli organizasyonun jürisi, moda ve tekstil sektöründen otorite isimleri buluşturdu.

 

blank

 

Banu Noyan’ın koreografisi ve Deniz Akkaya’nın sunumuyla gerçekleşen İTÜ FASHION SHOW 2014’te, ünlü modeller tarafından sergilenen tasarımlar, katılımcılardan tam not aldı. Moda sektörümüzün uluslararası platforma taşınmasında önemli rol oynayan ve İTÜ mezunlarının sanayi ile ilk buluşmaları olan İTÜ FASHION SHOW 2014’e ilgi büyüktü. 25 mankenin podyuma çıktığı organizasyonda genç tasarımcılar; İlkbahar-Yaz 2015 “Bağlılığın Doğası” genel teması altında hazırladıkları özel tasarımlarla, hazır giyim ve moda sektörünün önemli isimlerinin karşısında yarıştılar. Yarışmanın birincisi Merve San, ikincisi Naz Sağır ve üçüncüsü Ceylin Türkkan oldu.

 

blank

 

Yarışmanın seçici jürisinde; İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Tanrıverdi, Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Cem Negrin, İstanbul Deri ve Deri Mamul İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı, Mustafa Şenocak, Birleşmiş Markalar Derneği Başkan Yardımcısı Sami Kariyo, Divan Grup İnsan Kaynakları Direktörü, Özgür Şahin, Moda Tasarımcısı,  Gül Agis; Moda Tasarımcısı, Hatice Gökçe; Moda Fotoğrafçısı, Aslı Girgin; Moda Editörü ve Styling, Ahu Yağtu; Kom Yönetim Kurulu Başkanı Ayşenur Cansız; Spring Near East Manufacturing, CEO Esra Ercan Taşören, Orta Anadolu Firması, Pazarlama Müdürü Ebru Özaydın; Hayat Kimya (Papia) CEO Orhan İdil; Mimar Sinan Üniversitesi Öğr. Gör. Piraye Yüksel Demircan, Krylon Make-Up Ürün Müdürü Tuğçe Dilaverler, VASSAGO Hair Designers Alp Tuşe yer aldı.

 

blank

 

Etkinliğinin ana sponsoru İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçılar Birliği (İHKİB) olurken destek sponsorluğunu ise; Studio D, Papia, Süvari, Şahinler Holding, Orka, Mayer Mümessillik, Best Seller, Elips Tekstil, Spring Near East Mnfg, Doğanay Danışmanlık, Kom, Perseus, Kyrolan Make-Up, Vassago Hair Designers  ve Tekstil&Teknik üstlendi.

İTÜ-FIT Moda Tasarımı Programı Hakkında

İTÜ-FIT Fashion Design (Moda Tasarımı) Programı; İstanbul Teknik Üniversitesi ve New York Devlet Üniversitesi’ne bağlı “Fashion Institute of Technology” (FIT) gibi iki köklü kurum arasında 2004 yılında yapılan işbirliği sonucunda hayat buldu. Dünyanın en iyi moda okulları arasında ilk sıralarda yer alan FIT, özellikle moda alanında eğitim veren pek çok eğitim kurumuna akademik destek vermektedir; ancak iş birliği içinde bulunduğu dünyadaki tüm üniversite ve enstitüler arasında 4 senelik lisans programı için ortak diploma verdiği tek program İTÜ-FIT Moda Tasarımı Programı’dır.

Kaynak: Hürriyet

       

Kolay Hobiler