Akademik Personel | 20 Temmuz 2019, Cumartesi

İTÜ’de Bu Kez Cami İçin Kampanya Çağrısı

İTÜ’de Bu Kez Cami İçin Kampanya Çağrısı
       

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğrencileri kampusa Budist tapınağı ve cami istekleri için başlattıkları imza kampanyalarının atışmaları devam ediyor. İTÜ öğrencisi Mahmut Yıldırım’ın 9 ay önce başlattığı ‘İTÜ’ye cami yapılsın’ imza kampanyasına destek verenlerin sayısı, tapınak isteyenlerden az olunca imza sayısının artması için çağrıda bulunuldu.

İTÜ’ye cami yapılacağını duyan öğrenciler, “Rektörümüz Mehmet Karaca İTÜ’ye yeterli sayıda istek geldi diye cami yapacak. Ve istek olursa her şeyi yapacağını beyan etti. Biz de Budist tapınağı istiyoruz” diyerek Change.org’da imza kampanyası başlatmıştı. İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca öğrencilerin bu isteğini, “Sadece Müslümanların değil tüm inançların kendine yer bulacağı bir proje düşünüyoruz” diyerek cevapladı. Ancak tartışmalar bitmedi. Budist tapınağı isteyenlerin sayısı cami isteyenlerin sayısını geçti.

Rektör Cami, İTÜ’lü Öğrenciler de Kampüse ‘Budist tapınağı’ İstiyor

Bunun üzerine camiden yana olanlar tüm akademisyen ve öğrencilere imza sayısını arttırmak için çağrıda bulundu. 28 Mart’ta 4 bin olan imza, bu çağrı sonrası 30 Mart’ta saat 11.00 itibarıyla 153 bin 372’ye yükseldi. İTÜ’lü Zeynep Özkatip’in 6 gün önce başlattığı ‘İTÜ’ye Budist tapınağı istiyoruz’ kampanyasında dün 16 bin 480 imza vardı. İTÜ’de lisans, lisans üstü ve doktora dahil toplam 35 bin 133 öğrenci öğrenim görüyor.

       

BENZER HABERLER