Akademik Personel | 27 Ocak 2021, Çarşamba

İşten Çıkarılan Akademisyen Murat Büyükyılmaz İşine Geri Döndükten 1 Gün Sonra Tekrar Kovuldu!

İşten Çıkarılan Akademisyen Murat Büyükyılmaz İşine Geri Döndükten 1 Gün Sonra Tekrar Kovuldu!
       

Akademisyen Murat Büyükyılmaz sakıncalı olduğu gerekçesiyle işten çıkarılmıştı, sonrasında mahkeme kararıyla işine geri dönen akademisyen 1 gün sonra aynı gerekçeyle tekrar işten çıkarıldı!

Avrasya Üniversitesi tarafından görevine son verilen akademisyen Murat Büyükyılmaz mahkeme kararıyla işine geri dönmüştü ama üniversite 1 gün sonra Büyükyılmaz’ı tekrar işten çıkardı!

Trabzon’da bulunan Avrasya Üniversitesi tarafından görevine son verilen akademisyen Murat Büyükyılmaz, işine döndükten yalnızca bir gün sonra aynı gerekçeyle tekrar işten çıkarıldığını ifade etti. Akademisyen Büyükyılmaz karara ilişkin, “Üniversite beni dün işe aldı ama bugün yine attılar” diye konuştu.

Trabzon’da bulunan Avrasya Üniversitesi’nde iktisat dersleri veren Murat Büyükyılmaz isimli genç akademisyenin güvenlik soruşturmasını geçerek başladığı görevine, yaklaşık bir buçuk ay sonra ‘sakıncalısın’ denilerek son verildiği öğrenildi.

Avrasya Üniversitesi mahkeme kararını tanımadı!

Trabzon Avrasya Üniversitesi’nin bu kararını yargıya taşıyan akademisyen Büyükyılmaz’ın başvurusu Samsun Bölge Mahkemesi 1. İdare Dava Dairesi tarafından kabul edilerek yürütmeyi durdurma kararı verildi.

Kararın ardından üniversiteye dönen genç akademisyen Büyükyılmaz ikinci bir şokla karşılaştı. Avrasya Üniversitesi, mahkeme kararına rağmen Büyükyılmaz’ın görevine tekrardan aynı gerekçe ile son verdi.

Akademisyen Büyükyılmaz, “Mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi, benim işe geri alınmamı istedi. Avukatım mahkeme kararını üniversiteye sundu. Kararı sunmasının ardından işe başlayabileceğim söylendi. Aradan geçen 3 haftanın ardından işe geri döndüm. Üniversite beni dün işe aldı ama bugün yine attılar. Aynı gerekçeyi sundular yeniden. Sadece üstüne ‘İdare Mahkemesi’nin kararıyla 2 Eylül 2019 tarihinde başladığınız işinize 3 Eylül 2019 itibariyle son verilmiştir’ notunu eklemişler” ifadelerini kullandı.

       

Kolay Hobiler