Akademik Personel | 23 Ekim 2020, Cuma

İstanbul’un Artık Resmi İnternet Sitesi Var

16 Ocak 2015
İstanbul’un Artık Resmi İnternet Sitesi Var
       

İstanbul Valiliği’nin, “Dijital Platform Projesi” sonucu ortaya çıkan, yönetimi İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu’na devredilen “howtoistanbul.com” sitesi yayına başladı.

Kente gelecek yabancı ziyaretçi sayısını artırmaya yönelik hazırlanan sitede, İstanbul’un uluslararası platformlarda tanıtımı hedefleniyor. İstanbul hakkında bilgi kirliliğini ortadan kaldırarak, en fazla 3 tıkla ulaşılabilinen site, tarihi bilgilerden canlı etkinlik takvimine, bilet satın almadan yol tariflerine kadar çok çeşitli yelpazede güncel bilgiler sunuyor.

İngilizce ve Türkçe yayın yapan ve kullanıcılarını panoramik bir İstanbul görüntüsüyle karşılayan ”howtoistanbul.com” , İstanbul Rehberi, Şehir Ajandası, Faydalı Bilgiler, Rezervasyon, Rengarenk İstanbul ve İstanbul Lezzetleri başlıklarıyla açılıyor.

Alt başlıklarda ise kente dair güncel ve tarihi bilgiler yer alıyor. Site üzerinden canlı, güncel kent etkinliklerine ulaşılırken, uçak bileti alınabiliyor. Site sayesinde kullanıcılar Müzekart ve İstanbulkart gibi kentte hayatı kolaylaştıran araçlarla ilgili detaylara da erişilebiliyor.

Kullanıcılar, “facebook.com/howtoistanbulcom” ile “twitter.com/howtoistanbul” sosyal medya ağları üzerinden de siteyi takip edilebilecek.

Kaynak: Anadolu Ajansı

       

Bedava internet konusunda servis sağlayacımıza teşekkür ederiz.