Akademik Personel | 25 Mayıs 2019, Cumartesi

İstanbul’da Çarşamba günü kar yağacak

İstanbul’da Çarşamba günü kar yağacak
       

Meteoroloji’den yapılan bilgilendirmeye göre İstanbul 25 Ocak, Çarşamba günü kara teslim olacak.

Sabah saatlerinde yağan yağmur, öğle saatlerinde kar yağışına dönüşecek. Kar yağışı Silivri-Çatalca bölgesinden başlayarak akşam saatlerinde tüm İstanbul’u etkisi altına almış olacak. Gün içinde hava sıcaklığının 3 ila 5 derece arasında olması bekleniyor.

Kar yağışı ile birlikte şiddetli rüzgar da bekleniyor. İstanbul’da çarşamba günü 30 ila 60 km hızında kuzey-kuzeydoğu yönlerinden şiddetli rüzgar eseceği tahmin ediliyor.

Çarşamba günü başlayacak olan kar yağışı etkisini cumartesi gününe kadar devam ettirecek. Hava sıcaklığının perşembe günü 1 ila 3 derece, cuma günü -2 ila 2 derece, cumartesi günü -3 ila 3 derece arasında seyredeceği bilgisi verildi.

Bu kar yağışının Ocak ayının başında yağan kar yağışı gibi İstanbul’u etkilemeyeceği vurgulandı. Yüksek noktalarda ortalama 15 cm, alçak noktalarda ise 3 ila 5 cm arasında bir yükseklikte kar yağışı bekleniyor.

İstanbul’u etkisi altına alacak olan kar yağışının pazar günü kenti terk etmesi bekleniyor, hava sıcaklığının eksi seviyelere düşmesinden dolayı kentte don ve buzlanma bekleniyor. Sürücülerin önlem alması gerektiği belirtildi.

AA

       

BENZER HABERLER