Akademik Personel | 17 Ekim 2021, Pazar

İstanbul ve Diğer İllerde Bazı Üniversitelere Kar Tatili

İstanbul ve Diğer İllerde Bazı Üniversitelere Kar Tatili
       

İstanbul ve diğer illerde bazı üniversitelerde olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı üniversitelerde eğitime ara verilirken, bazı üniversitelerde sınavlarda saat değişikliğine gidildi.

Acıbadem Üniversitesi: Devam eden olumsuz hava koşulları nedeniyle 9 Ocak Pazartesi günü, Tıp Fakültesi’nde eğitime bir gün süreyle ara verilmiş olup, tüm fakülteler, meslek yüksekokulları ve enstitülerin bu tarihte yapılacak final sınavları ileri bir tarihte yapılmak üzere ertelenmiştir.

Beykoz Üniversitesi: Devam eden kötü hava koşulları sebebiyle 9 Ocak Pazartesi üniversitemizin İngilizce hazırlık sınıfında eğitim öğretime bir gün ara verilmiştir. Aksi bir duyuru olmadığı takdirde, öğretime 10 Ocak Salı günü eğitime devam edilecektir.

Doğuş Üniversitesi: 10 Ocak Salı günü yapılacak olan sınavlar olumsuz hava koşulları nedeniyle ertelenmiş, eğitim- öğretime bir gün süreyle ara verildi. Ertelenen sınavların tarihleri ilgili Fakülteler tarafından belirlenerek ilan edilecek.

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi: Yoğun kar yağışı nedeni ile 9 Ocak’ta yapılması planlanan bütün sınavlar daha sonra bildirilecek bir tarihe ertelendi.

Işık Üniversitesi: Olumsuz hava koşulları nedeni ile 9 Ocak Pazartesi günü yapılacak sınavlar ertelendi. Ertelenen sınavların yeni tarihleri web sayfamızda ilan edilecek.

Haliç Üniversitesi: Olumsuz hava koşulları nedeniyle, eğitim-öğretime 09 Ocak Pazartesi 1 gün süreyle ara verildi.

İstanbul Gedik Üniversitesi: Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle 09 Ocak Pazartesi günü yapılacak sınavlar 16 Ocak Pazartesi gününe ertelendi. Hazırlık sınıfı için de 09 Ocak Pazartesi günü yapılacak dersler iptal edildi.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi: Üniversitenin Rektörünün Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre 9 Ocak’ta eğitime ara verildi. Rektör Prof. Dr. İ. Yaşar Hacısalihoğlu’u sosyal medya üzerinden şunları söyledi: “Üniversitemiz, hava muhalefeti nedeniyle 09 Ocak Pazartesi günü tarihinde eğitime ara vermiştir.”

Yeditepe Üniversitesi: Üniversitenin internet sitesinde yer alan duyuruya göre 9 Ocakt’ta yapılacak sınavlar ileri bir tarihe ertelendi.

Piri Reis Üniversitesi: Üniversite Rektörlüğü’nden yapılan açıklamaya göre 9 Ocak’ta sınavlar ve dersler iptal edildi. Üniversitenin internet sitesinde yer alan duyuru şu şekilde:
“Devam eden olumsuz hava şartları nedeniyle, 9 Ocak’ta yapılması planlanan lisans, önlisans, lisans üstü sınavları, jüri sunumları ve İngilizce Hazırlık Okulu dersleri iptal edildi. Öğrenci servisleri hizmet vermeyecek. İptal edilen sınavların tarih ve saatleri hakkında 9 Ocak tarihinde Rektörlük tarafından bilgilendirme yapılacak.”

Okan Üniversitesi: 9 Ocak günü hava muhalefeti nedeniyle tüm akademik ve idari kadro çalışanları bir gün süreyle idari izinli sayılacak.

Nişantaşı Üniversitesi: Üniversitenin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, kötü hava koşulları nedeniyle 09 Ocak’ta üniversitenin tüm kampüslerinde düzenlenecek sınav ve dersler iptal edildi.

Maltepe Üniversitesi: Rektörlük tarafından yapılan yazılı açıklamada 9 Ocak’ta yapılacak olan önlisans, lisans ve lisansüstü  final sınavları, hazırlık ve tıp fakültesi dersleri olumsuz hava koşulları nedeniyle, daha ileri bir tarihe ertelendiği belirtildi. Ayrıca söz konusu sınavlarla ilgili yeni sınav takvimi en kısa zamanda duyurulacağı da bildirildi. Ayrıca üniversitenin Twitter hesabından yapılan duyuruya göre devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle 10 Ocak’ta yapılması planlanan ders ve sınavlar da iptal edildi.

İstanbul Ticaret Üniversitesi: Olumsuz hava şartlarının devam etmesi nedeniyle 9 Ocak’ta gerçekleşmesi planlanan tüm sınavlar ve eğitimler ileri bir tarihe ertelendi. Ayrıca üniversitenin internet sitesinde yer alan “MYO Öğrencilerinin Dikkatine!” başlıklı duyuruda şu bilgilere yer verildi:
“Hava Muhalefeti münasebeti ile 9 Ocak Pazartesi ve 10 Ocak Salı günlerinde yapılacak tüm MYO sınavları aynı yer ve saatlerde olacak şekilde 12 Ocak Perşembe gününe alınmıştır.”

İstanbul Şehir Üniversitesi: Üniversitenin internet sitesinde yer alan duyuru şu şekilde:
“Hava muhalefeti sebebi ile akademik-idari tüm ŞEHİR çalışanları ve öğrencileri için 09 Ocak Pazartesi günü tatil edilmiştir.”

İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi: 9 Ocak’ta yapılacak olan sınavlar hava muhalefeti nedeniyle 16 Ocak’a ertelendi. Sınavlar aynı saat ve mekanlarda gerçekleşecek.

İstanbul Rumeli Üniversitesi: Olumsuz hava muhalefeti sebebiyle 9 Ocak’ta eğitime ara verildi.

İstanbul Kültür Üniversitesi: Üniversitenin sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruya göre; olumsuz hava koşulları nedeniyle 9 Ocak’ta Yabancı Diller Bölümü İngilizce Hazırlık sınıfında dersler yapılmayacak.

Kemerburgaz Üniversitesi: Üniversitenin Twitter üzerinden yaptığı duyuruya göre, 9 Ocak’ta 13:30’dan sonra, 10 Ocak’ta ise tam gün mesai yapılmayacak. Hava muhalefetinden dolayı geçen hafta yapılamayan final sınavları 9 ve 10 Ocak’ta da ertelendi.

İstanbul Bilim Üniversitesi: Olumsuz hava koşulları nedeniyle 9 Ocak’ta eğitim-öğretime bir gün süreyle ara verildi.

Üsküdar Üniversitesi: Üniversitesinin Twitter sayfasından yapılan duyura göre 9 Ocak’ta yapılması planlanan ders ve sınavlar iptal edildi. İptal edilen sınav tarihleri duyurulacak.

İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi: Rektörlükten yapılan açıklamaya göre, yoğun kar yağışı nedeniyle, 09 Ocak’ta yapılması gereken yarıyıl sonu sınavları daha sonra ilan edilecek bir tarihe ertelendi. Hazırlık sınıfı programlarında da eğitim öğretime bir günlük süre ile ara verildi.

Medipol Üniversitesi: Olumsuz hava şartları nedeniyle eğitim öğretime 9 Ocak’ta bir gün süreyle ara verildi.

Kocaeli Üniversitesi: Üniversitenin internet sitesinden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları ve buzlanma nedeniyle eğitime 9 Ocak’ta ara verildiği ve o gün yapılması planlanan yarıyıl sonu sınavlarının 16 Ocak Pazartesi gününe ertelendiği belirtildi.

Arel Üniversitesi: “Olumsuz hava şartları nedeniyle üniversitemiz Tepekent ve Sefaköy yerleşkelerinde 9-10 Ocak tarihlerinde eğitime ara verilmiş olup, bu tarhilerdeki akademik ve idari personel izinli sayılacaktır. 9 Ocak’ta yapılacak final sınavları, 16 Ocak; 10 Ocak’taki sınavlar ise 17 Ocak tarihlerinde daha önce ilan edilen yer ve saatte yapılacaktır.”

Bahçeşehir Üniversitesi: “Hava şartları nedeniyle 9-10 Ocak tarihlerinde tüm akademik ve idari personelimiz idari izinli sayılacaktır. 7 Ocak’ta yapılması planlanan sınavlar tekrar 1 hafta aradan sonra 14 Ocak’ta başlayacak ve tüm sınavlar bir hafta aradan sonra aynı gün ve saatte aynı salonlarda yapılacak. Olumsuz hava koşulları nedeniyle önlisans, lisans, lisansüstü final sınavları ertelendi. (Daha önce ilan edilen duyurular geçersizdir.)”

MEF Üniversitesi: “Kar yağışının devam etmesi, ara yolların buzlanması sonucunda temizlenememesi nedeniyle eğitime 9 Ocak günü, bir gün süre ile ara verilmiştir.”

Beykent Üniversitesi: “Olumsuz hava koşulları nedeniyle önlisans, lisans ve lisansüstü eğitimine 9 Ocak Pazartesi günü bir gün süreyle ara verilmiştir. 9 Ocak Pazartesi günü yabancı dil hazırlık sınıflarında uygulanacak olan kısa sınavlar, Aynı derslik ve saatlerde uygulanmak üzere 11 Ocak Çarşamba gününe ertelenmiştir.”

İstanbul Bilgi Üniversitesi: “Devam eden kötü hava koşulları nedeniyle, 9 Ocak Pazartesi günü üniversitemizin kampus ve ofisleri kapalı olacaktır.Yapılması planlanan tüm lisans, önlisans, lisansüstü sınavları, jüri sunumları ve İngilizce Hazırlık Okulu dersleri iptal edilmiştir. Shuttle servisleri hizmet vermeyecektir.”

İptal edilen tüm sınavların yeni tarih/saatleri hakkında bilgilendirme 10 Ocak Salı günü Rektörlük tarafından yapılacak.

10 Ocak Salı günü ise, Üniversitemiz kampüs ve ofisleri açık olacak ve daha önceden duyurulan sınavlar, jüri sunumları ve İngilizce Hazırlık Okulu dersleri yapılacak.

İstanbul Teknik Üniversitesi: İstanbul’da etkili olan olumsuz hava koşullarının devam etmesi ve bu durumun şehir içi ulaşımı güçleştirmesi nedeniyle 9 Ocak’ta sınava giremeyen öğrenciler gerekçesine bakılmadan mazeret sınav hakkı kullanabilecek.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi: 9 Ocak Pazartesi, 10 Ocak Salı, 11 Ocak Çarşamba tarihlerinde yapılacak güz dönem sonu sınavları ve bu sınavlar kapsamında yapılması istenen proje, ödev, uygulama vb. teslimler hava muhalefeti nedeniyle sırasıyla 16 Ocak Pazartesi, 17 Ocak Salı, 18 Ocak Çarşamba tarihlerinde yapılacak.

16, 17, 18 Ocak’da yapılacak sınavların ders başarı notlarının girilmesi için son gün 20 Ocak saat 23:59’dur.

Tüm öğrencilerimize ve öğretim elemanlarımıza önemle duyurulur.

Marmara Üniversitesi: Üniversitemizde 9 Ocak günü yapılacak olan sınavlar, olumsuz hava koşulları nedeniyle birimlerin belirleyeceği ileri bir tarihe kadar ertelenmiştir.

Yıldız Teknik Üniversitesi: Üniversitemiz tüm MYO ve Ön Lisans programlarında, Lisans bölümlerinde ve Lisansüstü programlarında yapılmakta olan Final Sınavları 09-10-11 Ocak Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri için programda herhangi bir değişiklik olmadan ilk sınavdan son sınava kadar 1 saat ileri kaydırılmıştır. Buna göre sınavlar 09.00’da değil; 10.00’da başlayacak olup, sonraki sınavlar da buna göre ilan edilen saatten bir saat sonra başlayacak.

Galatasaray Üniversitesi: 9 Ocak Pazartesi günü yapılacak yarıyıl sonu sınavları, olumsuz hava koşulları nedeniyle ileri bir tarihe ertelenmiştir. Ertelenen sınavların yapılacağı gün ve saatler, ilgili Fakülte/Enstitü/Meslek Yüksekokulu tarafından duyurulacaktır.

Türk-Alman Üniversitesi

Hukuk Fakültesi Final Sınavlarının Ertelenmesi

Olumsuz hava şartları nedeniyle Hukuk Fakültesi Final sınavlarının tarihlerinde değişiklik yapıldı. 09 Ocak Pazartesi günü yapılması planlanan sınavlar 14 Ocak Cumartesi günü yapılacak. 10 Ocak Salı günü yapılması planlanan sınavlar 15 Ocak Pazar günü yapılacak.
Diğer günlerde (11 Ocak Çarşamba, 12 Ocak Perşembe ve 13 Ocak Cuma) yapılacak sınavların tarihlerinde herhangi bir değişiklik yoktur.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sınav Erteleme

Fakültemiz 09.01.2017 tarihinde yapılacak olan final sınavları 14.01.2017 tarihinde aynı yer ve saatte,

10.01.2017 tarihinde yapılacak olan final sınavları 15.01.2017 tarihinde aynı yer ve saatte yapılacak.

Mühendislik Fakültesi Final Sınavlarının Ertelenmesi

09 Ocak Pazartesi günü yapılması planlanan sınavlar 14 ve 10 Ocak’ta yapılması planlanan sınavlar 15 Ocak’ta günü yapılacak.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi: Pazartesi yapılması planlanan lisans sınavları 11 Ocak Çarşamba; lisansüstü sınavları ise 12 Ocak Perşembe aynı yer ve saatte yapılacak.

Hürriyet

       

Kolay Hobiler