Akademik Personel | 02 Şubat 2021, Salı

İstanbul Ticaret Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

28 Temmuz 2018
İstanbul Ticaret Üniversitesi Akademik Kadro İlanı
       

İstanbul Ticaret Üniversitesinden:

ÖĞRETİM ÜYESİ ALINACAKTIR

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde açık bulunan kadrolarına 2547 sayılı Kanunun ilgili maddeleri uyarınca devamlı statüye göre öğretim elemanları alınacaktır.

1 – İlânda belirtilen Profesör ve Doçent kadroları için başvurular Resmi Gazete ilan tarihinden itibaren Rektörlüğe, Doktor Öğretim Üyesi kadroları için başvurular ise Resmi Gazete tarihinden itibaren ilgili Fakülte Dekanlığına, on beş gün içerisinde yapılacaktır. Postada meydana gelecek gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

2 – Başvuran adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri ve Yükseköğretim Kurulu Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerinde belirtilen şartları ve Üniversitemiz Senatosu’nun kabul ettiği Öğretim Elemanı Kadrolarına Başvurma, Atama ve Yükseltme İlkeleri Yönergesi’nin ilgili maddelerinde belirtilen şartları (http://www.ticaret.edu.tr/) taşımaları, Profesör adaylarının dilekçesine özgeçmişi ile bilimsel çalışma ve yayınlarını içeren 6 nüsha dosyayı ekleyerek, Doçent adaylarının dilekçelerine özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını ve diploma (Doktora, Lisansüstü, Lisans) örneklerini 6 nüsha dosyayı ekleyerek Rektörlüğe, Doktor Öğretim Üyesi adaylarının dilekçelerine özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını ve diploma (Doktora, Lisansüstü, Lisans) örneklerini 4 nüsha dosyayı ekleyerek ilgili Fakülte Dekanlığına (Sütlüce Yerleşkesi için; Örnektepe Mah. İmrahor Cad. No: 88/2 Beyoğlu/İstanbul ve Küçükyalı Yerleşkesi için; Küçükyalı E5 Kavşağı İnönü Cad. No: 4, Küçükyalı 34840, İstanbul) teslim etmeleri gerekmektedir.

 

FAKÜLTE BÖLÜM / ANABİLİM DALI KADRO UNVANI ADET
Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümü

(Fizik bölümü Lisans mezunu olmak. Endüstri Mühendisliği alanında Doktora yapmış olmak. Sistem analizi, simülasyon ve proje risk yönetimi alanlarında çalışma yapmış olmak).

Prof. Dr. 1
Mekatronik Mühendisliği Bölümü

(Makine Mühendisliği alanında Lisans, Yüksek Lisans ve Doktorasını tamamlamış olmak. Isı transferi, akışkanlar mekaniği ve yenilenebilir enerji alanlarında bilimsel araştırmalar yapmış olmak).

Dr. Öğr. Üyesi 1
Endüstri Mühendisliği Bölümü

(Lisansını Kimya bölümünde, yüksek lisansını Çevre Mühendisliği alanında, doktorasını Endüstri Mühendisliği alanında yapmış olmak. Tedarik zinciri yönetimi, optimizasyon modelleme, yenilenebilir enerji alanlarında çalışmalar yapmış olmak).

Dr. Öğr. Üyesi 1
İşletme Fakültesi İktisat Bölümü

(Doktorasını İktisat Tarihi alanında yapmış olmak. Sanayileşme tarihi ve farklı endüstriyel yapılarla ilgili tarihsel araştırmalara ve yayınlara sahip olmak).

Dr. Öğr. Üyesi 1
Hukuk Fakültesi Özel Hukuk

Ticaret Hukuku Anabilim Dalı

(Hukuk Fakültesi mezunu olmak. Yüksek lisansını Ekonomi hukuku alanında, doktorasını Ticaret hukuku alanında yapmış olmak. Şirketler hukuku üzerine bilimsel araştırmalar yapmış olmak).

Dr. Öğr. Üyesi 1
İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü

(Psikoloji lisans mezunu olmak ve bilişsel psikoloji ya da sinir bilimleri alanında doktora yapmış olmak).

Dr. Öğr. Üyesi 1

 

 

TÜM AKADEMİK İLANLAR İÇİN Tıklayınız

 

 

 

       

Kolay Hobiler