Akademik Personel | 18 Eylül 2020, Cuma

İstanbul Şehir Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

19 Temmuz 2018
İstanbul Şehir Üniversitesi Akademik Kadro İlanı
       

İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörlüğünden:

ÖĞRETİM ÜYELERİ ALINACAKTIR

Üniversitemizin aşağıda belirtilen bölümleri için 2547 sayılı Kanun ile “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin ilgili maddeleri uyarınca tam zamanlı öğretim üyesi alınacaktır.

 

FAKÜLTE BÖLÜM ÖĞRETİM ÜYESİ KADRO ADEDİ ÖZEL KOŞULLAR
İletişim Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Doçent 1 Reklamcılık alanında doçentlik unvanına sahip olmak. Siyasal iletişim ve pazarlama İletişimi alanlarında uluslararası yayınlar yapmış olmak.
İletişim Sinema ve Televizyon Doçent 1 Medya Antropolojisi, Bilim ve Teknoloji Çalışmaları, Kültürel Antropoloji alanlarında çalışmalar yapmış olmak
İslami İlimler İslami İlimler Doçent 1 İbn Haldun ve İslam Siyaset Düşüncesi alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
İslami İlimler İslami İlimler Doçent 1 İslam Siyaset Fıkhı alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Bilgisayar Mühendisliği Doçent 1 Veri Bilimi, İnternet Reklamcılığı alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
İnsan ve Toplum Bilimleri Felsefe Doçent 1 Zihin Felsefesinde üst dereceli bilinç teorileri alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
İnsan ve Toplum Bilimleri Felsefe Doçent 1 Doğa Felsefesi, Bilim Felsefesi, Bilim Tarihi ve Bilim ve Din İlişkisi alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
İnsan ve Toplum Bilimleri Türk Dili ve Edebiyatı Doçent 1 Klasik Türk Edebiyatı ve Alegori, Osmanlı kitap kültürü, Osmanlı Mesnevileri alanlarında çalışmalar yapmış olmak
İnsan ve Toplum Bilimleri Psikoloji Doçent 1 Göç savaş travması, Travma sonrası stres bozukluğu, Çocuk istismarı, Mülteciler alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
İnsan ve Toplum Bilimleri Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Doçent 1 Post-Sovyet ülkeler üzerine çalışmalar yapmış olmak.
İnsan ve Toplum Bilimleri Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Profesör 1 Osmanlı ve Modern Türkiye Tarihi (19. ve 20. Yüzyıl), Ortadoğu Tarihi ve Siyaseti (19. ve 20. Yüzyıl), Türk Dış Politikası alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
İnsan ve Toplum Bilimleri Psikoloji Dr. Öğretim

Üyesi

1 Gelişim psikolojisi, adli psikoloji, klinik psikoloji alanlarından bir veya birkaçında çalışmalar yapmış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Dr. Öğretim

Üyesi

1 Mikrodalga uzaktan algılama, rastgele ortamlarda elektromanyetik dalga yayılımı ve mikrodalga ölçümler alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
İşletme ve Yönetim Bilimleri Yönetim Bilişim Sistemleri Profesör 1 Yönetim Bilişim Sistemleri, İş Zekası ve Veri Bilimleri alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
İşletme ve Yönetim Bilimleri Yönetim Bilişim Sistemleri Dr. Öğretim

Üyesi

1 Yapay zeka, yapay öğrenme, çok etmenli sistemler, oyun teorisi, insan ve bilgisayar etkileşimi, etmen bazlı simülasyon alanlarında çalışmalar yapmış olmak.
İşletme ve Yönetim Bilimleri Girişimcilik Dr. Öğretim

Üyesi

1 İşletme Yönetimi ve Organizasyon, Pazarlama Yönetimi, Dağıtım Kanalları, Uluslararası Pazarlama, Müzakere Teknikleri, Stratejik Yönetim, Halka Arz Yönetimi alanlarında çalışmalar yapmış olmak.

 

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Aday Başvuruları:

T: 444 40 34 / Dahili No: 9358 / mail : [email protected]

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Aday Başvuruları:

T: 444 40 34 / Dahili No: 9287 / mail : [email protected]

İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Aday Başvuruları:

T: 444 40 34 / Dahili No: 9821  / mail : [email protected]

İslami İlimler Fakültesi Aday Başvuruları:

T: 444 40 34 / Dahili No: 9093  / mail : [email protected]

İletişim Fakültesi Aday Başvuruları:

T: 444 40 34 / Dahili No: 9092  / mail : [email protected]

 

İstanbul Şehir Üniversitesi

Orhantepe Mahallesi, Turgut Özal Bulvarı, No: 21, Oda No: AB3015

34865 Dragos, Kartal – İstanbul

Başvuru süresi, ilan tarihinden itibaren 15 gündür. (Günlük gazete ilan tarihinden en son tarihli olanı dikkate alınacaktır.)

İstenilen belgeler:

Başvuru Dilekçesi,

Nüfus cüzdan fotokopisi ve 1 adet fotoğraf,

YÖK formatında özgeçmiş,

Akademik unvanının gerektirdiği onaylı diploma ve belgelerin fotokopileri (Türk uyruklu adayların yabancı ülkelerden alınan diplomalarının Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır),

Yabancı dil yeterliliğini gösterir belge (YDS/KPDS/ÜDS İngilizce sınavından veya eşdeğerliği YÖK tarafından kabul edilen bir sınavdan en az 80 puan alınması veya “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik”in 8. maddesinin 7. fıkrasında belirtilen şartlardan birinin taşınıyor olması),

Yayınları içeren bilimsel dosya, (Cd ile iletilebilir.)

Erkek adaylar için askerlik durum belgesi.

 

 

TÜM AKADEMİK İLANLAR İÇİN Tıklayınız

 

 

       

Bedava internet konusunda servis sağlayacımıza teşekkür ederiz.