Akademik Personel | 26 Nisan 2019, Cuma

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

13 Nisan 2017
İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Akademik Kadro İlanı
       

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Rektörlüğünden:

2547 sayılı Kanun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atanma Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre üniversitemizin akademik birimlerine öğretim üyeleri alınacaktır.

Başvuru Koşulları:

  • Adayların, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunundaki genel koşulları, 5772 sayılı Kanun uyarınca İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi tarafından belirlenen “Atama-Terfi Kriterleri’ni ve kadrolarının karşısında belirtilen özel koşulları karşılıyor olmaları gerekir.

Bütün Kadrolar için Gerekli Başvuru Belgeleri:

  • Başvuru dilekçesi;
  • YÖK formatında detaylı özgeçmiş ve yayın listesi; (Üniversitemiz web sayfası İnsan Kaynakları bölümündeki YÖK Formatındaki özgeçmişin doldurulması gerekmektedir.)
  • Lisans / Yüksek Lisans / Doktora diplomalarının noter tasdikli örneği;
  • Yurt dışından doktora alan adaylar için, YÖK denklik belgesinin aslı ya da noter tasdikli örneği;
  • YÖK tarafından kabul edilen yabancı dil sınavlarına ilişkin sonuç belgesi aslı veya noter tasdikli örneği;
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi;
  • 2 adet vesikalık fotoğraf;
  • Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha önce çalışıp ayrılsalar dahi) çalıştıkları kurumdan alacakları ayrıntılı hizmet belgelerini dosyalarında sunmaları zorunludur.

Profesör kadrolarına başvuracak adayların başvuru belgelerine bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 adet dosyayı, Doçent ve Yardımcı Doçent kadrolarına başvuracak adayların başvuru belgelerine bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı ekleyerek, aşağıdaki adrese şahsen veya posta yoluyla başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Profesör kadrolarına başvuranların yayın dosyalarındaki eserlerden biri “başlıca araştırma eseri” olarak belirtilmelidir.

Son başvuru tarihi ilanın Resmi Gazete’de yayımlanma tarihinden itibaren 15 gündür. Süresi içinde yapılmayan veya eksik evrakla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru Adresi:

  • Başvurular, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı’na (Mahmutbey Mah., Dilmenler Cad., Bağcılar, İstanbul) şahsen veya posta yoluyla yapılacaktır.

 

Fakülte Bölüm Unvan Kadro Sayısı Özel Şart
Tıp Anatomi Anabilim Dalı Prof. Dr., Doç. Dr., Yrd. Doç. Dr. 2 Anatomi alanında daha önce ders vermiş olmak.
Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı Prof. Dr., Doç. Dr., Yrd. Doç. Dr. 1 Histoloji ve Embriyoloji alanında Üniversitelerde daha önce ders vermiş olmak.
Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı Prof. Dr., Doç. Dr., Yrd. Doç. Dr. 1 Tıbbi Farmakoloji alanında Üniversitelerde daha önce ders vermiş olmak.
Tıbbi Patoloji Anabilim Dalı Prof. Dr., Doç. Dr., Yrd. Doç. Dr. 1 Tıbbi Patoloji alanında Üniversitelerde daha önce ders vermiş olmak.
Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Prof. Dr., Doç. Dr., Yrd. Doç. Dr. 1 Üniversitelerin Tıp Fakültelerinde daha önce Tıbbi Biyoloji dersi vermiş olmak
Güzel Sanatlar ve Tasarım İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Yrd. Doç. Dr. 2 İç Mimarlık veya Mimarlık Lisans mezunu olmak, İç Mimarlık veya Mimarlık Yüksek Lisan mezunu olmak, İç Mimarlık veya Mimarlık alanında doktorası olmak, İç Mimarlık veya Mimarlık uygulama ve eğitimi alanında deneyimli olmak.

 

 

 

TÜM AKADEMİK İLANLAR İÇİN Tıklayınız

 

       

BENZER HABERLER