Akademik Personel | 24 Haziran 2021, Perşembe

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

6 Mayıs 2017
İstanbul Esenyurt Üniversitesi Akademik Kadro İlanı
       

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörlüğünden:

ÖĞRETİM ÜYESİ ALINACAKTIR

Üniversitemizin aşağıda belirtilen fakülte ve bölümlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23, 25 ve 26. maddeleri ile 28.01.1982 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin yürürlükteki ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

1 – Profesör Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Dilekçeleri ekinde özgeçmişini, noterden tasdikli doçentlik belgesini, yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınları kapsayan 6 takım dosya ile,

2 – Doçentlik Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Dilekçeleri ekinde özgeçmişini, noterden tasdikli doçentlik belgesini, yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınları kapsayan 4 takım dosya ile,

3 – Yardımcı Doçent Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Özgeçmişleri, doktora veya uzmanlık belgesinin noter tasdikli sureti ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile başvurmaları gerekmektedir.

Yardımcı Doçent adaylarının yabancı dil sınav tarihleri daha sonra belirlenecek ve adayların başvurdukları birim tarafından duyurulacaktır.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

Müracaatlar 22 Mayıs 2017 tarihine kadar İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörlüğü’ne şahsen veya posta aracılığı ile yapılabilir. Konu hakkında gerekli bilgilere www.esenyurt.edu.tr web adresinden ulaşılabilir.

Duyurulur.

 

FAKÜLTE/ YÜKSEKOKUL BÖLÜM/ PROGRAM KADRO UNVANI KADRO SAYISI ARANAN NİTELİKLER
Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Yardımcı Doçent 1 Elektrik, Elektrik-Elektronik, Elektronik Haberleşme Mühendisliği alanlarında doktora yapmış olmak
Bilgisayar Mühendisliği Yardımcı Doçent 1 Doçentliğini Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği alanlarının birinden almış olmak.
Endüstri Mühendisliği Yardımcı Doçent 1 Endüstri Mühendisliği alanında doktora yapmış olmak
Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Yardımcı Doçent 1 Okul Öncesi Öğretmenliği veya Çocuk Gelişimi alanında doktora yapmış olmak ya da çocuk hastalıkları alanında tıpta uzmanlığını almış olmak.
Sosyal Hizmet Yardımcı Doçent 2 Sosyal Hizmet, Psikoloji veya Sosyoloji alanlarının birinden doktora yapmış olmak.
Odyoloji Yardımcı Doçent 3 Doktora eğitimini Odyoloji alanında tamamlamış olmak veya tıp fakültesi mezunu olup, Kulak Burun Boğaz alanında uzmanlığını almış olmak.
İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Yönetim Bilişim Sistemleri Yardımcı Doçent 2 Bilgisayar Mühendisliği veya Yönetim Bilişim Sistemlerinde doktorasını yapmış olmak
Yönetim Bilişim Sistemleri Yardımcı Doçent 1 İşletme alanında doktorasını yapmış olmak.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Profesör 1 Doçentliğini Spor Bilimleri Temel alanında almış olmak.
Spor Yöneticiliği Bölümü Yardımcı Doçent 1 Doktorasını Beden Eğitimi ve Spor Bilimlerinin herhangi bir alanında yapmış olmak.
Rekreasyon Yardımcı Doçent 2 Doktorasını Beden Eğitimi ve Spor Bilimlerinin herhangi bir alanında yapmış olmak.

 

 

10 Mayıs 2017 Tarihli Düzeltme İlanı

 

Fakülte/Yüksekokul Bölüm/Program Kadro Unvanı Kadro Sayısı Daha Önce İlan Edilen Aranan Nitelikler Yeni Aranan Nitelikler
Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Yardımcı Doçent 1 Doçentliğini Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği alanlarının birinden almış olmak. Doktorasını Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği alanlarının birinde yapmış olmak.

 

 

TÜM AKADEMİK İLANLAR İÇİN Tıklayınız
       

Kolay Hobiler