Akademik Personel | 18 Nisan 2019, Perşembe

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

23 Ocak 2018
İstanbul Esenyurt Üniversitesi Akademik Kadro İlanı
       

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörlüğünden:

ÖĞRETİM ÜYESİ ALINACAKTIR

Üniversitemizin aşağıda belirtilen fakülte ve bölümlerine, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23, 25 ve 26. maddeleri ile 28.01.1982 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin yürürlükteki ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

1 – Profesör Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Dilekçeleri ekinde özgeçmişini, noterden tasdikli doçentlik belgesini, yayın listesini,  bilimsel çalışma ve yayınları kapsayan 6 takım dosya ile,

2 – Doçentlik Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Dilekçeleri ekinde özgeçmişini, noterden tasdikli doçentlik belgesini, yayın listesini, bilimsel çalışma ve yayınları kapsayan 4 takım dosya ile,

3 – Yardımcı Doçent Kadrosuna Müracaat Edeceklerin: Özgeçmişleri, doktora veya uzmanlık belgesinin noter tasdikli sureti ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 takım dosya ile başvurmaları gerekmektedir.

Yardımcı Doçent adaylarının yabancı dil sınav tarihleri daha sonra belirlenecek ve adayların başvurdukları birim tarafından duyurulacaktır.

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul’ca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

Müracaatlar 05 Şubat 2018 tarihine kadar İstanbul Esenyurt Üniversitesi Rektörlüğü’ne şahsen veya posta aracılığı ile yapılabilir. Konu hakkında gerekli bilgilere www.esenyurt.edu.tr web adresinden ulaşılabilir.

Duyurulur.

ÖĞRETİM ÜYESİ İLANI

 

Fakülte/Yüksekokul Bölüm/ Program Kadro Unvanı Kadro Sayısı Aranan Nitelikler
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Eğitimi Yardımcı Doçent 1 Lisansını Antrenörlük Eğitimi Bölümünde tamamlamış olmak, Doktorasını Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Anabilim dalında yapmış olmak.
Rekreasyon Bölümü Yardımcı Doçent 1 Doktorasını Beden Eğitimi ve Spor Bilimlerinin herhangi bir alanında yapmış olmak.
İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi İşletme (Türkçe) Yardımcı Doçent 1 Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimini İşletme Alanında Yapmış Olmak.
Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Prof. Dr./ Doç. Dr./ Yardımcı Doçent 2 Doçentliğini Okul Öncesi Öğretmenliği ya da Çocuk Gelişimi alanında almış olmak./ Doktorasını Okul Öncesi Öğretmenliği yada Çocuk Gelişimi alanında almış olmak./ Okul Öncesi Öğretmenliği ya da Çocuk Gelişimi alanında doktora yapmış olmak veya Çocuk Hastalıkları alanında tıpta uzmanlığını almış olmak.
Sosyal Hizmet Prof. Dr./ Doç. Dr./ Yardımcı Doçent 2 Doçentliğini Sosyal Hizmet alanında almış olmak./ Doktorasını ilgili alanda yapmış olmak./ Sosyal Hizmet, Psikoloji,  Sosyoloji veya Sosyal Antropoloji alanlarının birinden doktora yapmış olmak.
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Prof. Dr./ Doç. Dr./ Yardımcı Doçent 1 Doçentliğini Fizyoterapi ve Rehabilitasyon veya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanlarında almış olmak./ Doktorasını ilgili alanda almış olmak/ Fizyoterapi ve Rehabilitasyon veya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon alanlarının birinden doktora yapmış olmak.
Beslenme ve Diyetetik Yardımcı Doçent 1 Beslenme ve Diyetetik alanında doktorasını yapmış olmak.
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Uluslararası Lojistik Profesör

Doçent Yardımcı Doçent

1 Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık/ Ekonomi/Uluslararası Ticaret alanında uzmanlaşmış olmak.
Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi Halkla ilişkiler ve Reklamcılık Bölümü Prof. 1 Çalışma Ekonomosi Alanında Doktora Yapmış Olmak.
Sosyoloji Doçent 1 Sosyoloji Anabilim dalında doktorasını yapmış olmak
Psikoloji Yardımcı Doçent 2 Tıp Fakültesi mezunu olmak,  Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Alanında Uzmanlık diplomasına sahip olmak.
Psikoloji Yardımcı Doçent 1 Psikoloji veya Klinik Psikoloji anabilim dallarından birinde doktora yapmış olmak.
Halkla ilişkiler ve Reklamcılık Bölümü Yardımcı Doçent 1 Halkla İlişkiler ve Reklamcılık veya İletişim Bilimleri Anabilim dallarından birinde doktora yapmış olmak.
Radyo, TV ve Sinema Bölümü Yardımcı Doçent 1 Radyo, TV ve Sinema veya İletişim Bilimleri Anabilim Dallarından birinde doktora yapmış olmak.
Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Profesör, Doçent, Yardımcı Doçent 1 İnşaat Mühendisliği
Elektrik-Elektronik Mühendisliği Profesör 1 Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği
Bilgisayar Mühendisliği Profesör, Doçent, Yardımcı Doçent 2 Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği
Bilgisayar Mühendisliği Yardımcı Doçent 1 Doktorasını Matematik alanında yapmış olmak
Endüstri Mühendisliği Profesör 1 Endüstri Mühendisliği
Endüstri Mühendisliği Profesör 1 Kimya Mühendisliği
Mimarlık Profesör, Doçent, Yardımcı Doçent 1 Mimarlık
Mimarlık Yardımcı Doçent 1 Doktorasını Sanat Tarihi alanında yapmış olmak ve Mimar Sinan Camileri üzerine çalışmalarda bulunmak.
Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Fizyoterapi Yardımcı Doçent 1 Tıp Fakültesi mezunu olup, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi  alanında uzmanlığını  almış olmak.
İlk ve Acil Yardım Yardımcı Doçent 1 Tıp Fakültesi mezunu olup, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi  alanında uzmanlığını  almış olmak.
Anestezi Yardımcı Doçent 1 Tıp Fakültesi mezunu olup, Göz Hastalıkları alanında uzmanlığını almış olmak.

 

 

TÜM AKADEMİK İLANLAR İÇİN Tıklayınız

 

 

       

BENZER HABERLER