Akademik Personel | 27 Kasım 2020, Cuma

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi İlanı

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi İlanı
       

İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörlüğünden:

 

Üniversitemiz 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu” Öğretim üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmelik hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak Mühendislik, Hukuk ile Sağlık Bilimleri Fakülteleri Anabilim Dallarına öğretim üyesi alınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Profesör ve Doçent kadrosuna başvuracakların İstanbul Aydın Üniversitesi Akademik Atama ve Yükseltme Kriterlerini sağlaması; anabilim dalını belirtir bir dilekçenin ekinde, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 fotoğraf, özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) ile Doçent kadrosuna başvuracakların doçentlik belgesi, bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan dosyasını (4 takım), profesörlüğe başvuracak adayların (5 takım) vermeleri gerekmektedir.

Başvurular bu ilanın Resmi Gazete’de yayımı tarihinden itibaren 15 gün içinde İstanbul Aydın Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta aracılığı ile yapılabilir. Postadaki gecikmeler ve eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmaz. İnternet üzerinden başvurular kabul edilmez.

Duyurulur.

 

Fakültesi

Bölüm

Anabilim Dalı

Kadro

Unvanı

Adet

Aranan Nitelikler

Hukuk Fakültesi

Hukuk

Anayasa Hukuku

Prof. Dr.

1

Doçentliği Anayasa Hukuku Anabilim Dalı alanında almış olmak, bu alanda çalışmaları bulunmak, yüksek lisans ile doktora tezleri yönetmiş olmak.

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Odyoloji

Odyoloji

Prof. Dr.

1

Doçentliğini Kulak-Burun-Boğaz Anabilim Dalı alanında almış olmak, bu alanda çalışmalar yapmış olmak.

Mühendislik Fakültesi

Elektrik-Elektronik Mühendisliği

Elektromanyetik Alanlar ve Mikrodalga Tekniği

Doç. Dr.

1

Doçentliğini Yüksek Enerji Fiziği Anabilim Dalı alanında almış olmak, bu alanda çalışmalar yapmış olmak.

 

       

Kolay Hobiler