Akademik Personel | 28 Ocak 2021, Perşembe

İstanbul Aydın Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

20 Ağustos 2018
İstanbul Aydın Üniversitesi Akademik Kadro İlanı
       

İstanbul Aydın Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz 2547 Sayılı Yüksek Öğretim Kanunu “Öğretim üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmelik” hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak, Yabancı Diller Yüksekokulu, Diş Hekimliği, İletişim, Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler, Sağlık ve Fen-Edebiyat Fakülteleri’ne aşağıda belirtilen Bölüm ve Anabilim Dalı’na öğretim üyesi alınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır. Profesör, Doçent ve Dr. Öğr. Üyesi kadrosuna başvuracakların İstanbul Aydın Üniversitesi Akademik Atama ve Yükseltme Kriterlerini sağlaması; anabilim dalını belirtir bir dilekçenin ekinde, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 fotoğraf, özgeçmiş, öğrenim durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) ile doçentlik belgesi, bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan dosyasını (5 takım) vermeleri gerekmektedir.

Başvurular bu ilanın Resmi Gazete’de yayımı tarihinden itibaren 15 gün içinde İstanbul Aydın Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta aracılığı ile yapılabilir. Postadaki gecikmeler ve eksik belge ile yapılan başvurular dikkate alınmaz. İnternet üzerinden başvurular kabul edilmez.

 

Fakültesi/Yüksek Okulu Bölüm/Program Anabilim Dalı Kadro Unvanı Adet Aranan Nitelikler
Yabancı Diller Mütercim-Tercümanlık (İngilizce) Mütercim Tercümanlık (İngilizce) Prof. Dr. 1 Doçentliğini İletişim Bilimleri Anabilim Dalında almış olmak, Dil Bilimi (Çeviri Bilimi)” alanda çalışmalar yapmış olmak.
Diş Hekimliği Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Doç. Dr. 1 Doçentliğini Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalında almış olmak, bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Hukuk Özel Hukuk Medeni Usul ve İcra İflas Hukuku Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını Özel Hukuk Anabilim Dalında almış olmak, Medeni Usul ve İcra İflas Hukuku alanında çalışmalar yapmış olmak.
Milletlerarası Özel Hukuk Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını Özel Hukuk Anabilim Dalında almış olmak, Milletlerarası Özel Hukuk alanında çalışmalar yapmış olmak.
Kamu Hukuku Ceza ve Ceza Muhakemesi Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını Kamu Hukuk Anabilim Dalında almış olmak, Ceza ve Ceza Muhakemesi alanında çalışmalar yapmış olmak.
Diş Hekimliği Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalında almış olmak, bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
İletişim Radyo, Televizyon ve Sinema Sinema Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını Sinema Anabilim Dalında almış olmak, bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Fen-Edebiyat İngiliz Dili ve Edebiyatı İngiliz Dili ve Edebiyatı Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını İngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalında almış olmak, bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler Uluslararası Ticaret (İngilizce) Uluslararası Ticaret Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını İşletme Anabilim Dalında almış olmak, bu alanda çalışmalar yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri Beslenme ve Diyetetik Beslenme ve Diyetetik Dr. Öğr. Üyesi 1 Doktorasını Beslenme Metabolizması Anabilim Dalında almış olmak, bu alanda çalışmalar yapmış olmak.

 

 

TÜM AKADEMİK İLANLAR İÇİN Tıklayınız

 

       

Kolay Hobiler