Kültür-Sanat

İstanbul Aşk Festivalinin Coşkusunu Yaşıyor

İstanbul Beyoğlu, AŞK temasıyla sanatın her alanından eserlerin sergilendiği festivale ev sahipliği yapıyor.

 

Beyoğlu, AŞK temasıyla sanatın her alanından eserlerin sergilendiği festivale ev sahipliği yapıyor.

Festival, 11 Şubat 2014 Salı günü tarihi Mısır Apartmanının terasında yer alan 360İstanbul’daki gala gecesiyle başladı. Büyüleyici İstanbul manzarasına 17 ayrı sanatçının eserlerinin yer aldığı eşsiz bir sergi de eşlik ediyor. 360 İstanbul’daki sergi, ay sonuna kadar görülebilecek.

Festival kapsamında Beyoğlu’nun çeşitli noktalarında etkinlikler ve sergiler düzenleniyor. 12 Şubat 2014 Çarşamba günü Cihangir Sanat Galerisi’nde yine AŞK temalı çok özel bir karma serginin açılışı yapıldı. Bugünün teması ise “AŞK Yakar”… Festivalin yaratıcısı Küratör Işık Gençoğlu ve festival destekçilerinden Cam Ocağı Vakfı’nı temsilen Elif Yalçınkaya eşliğinde gezilebilecek sergi, PeraPalas Hotel, Jumeirah’da yer alacak ve açılışı saat 14.00’da gerçekleştirilecek.

Açılışın ardından yine Pera Palas Hotel, Orient Express’de saat 15.00-17.00 arasında Uluslararası Mevlana Vakfı Başkan Vekili ve Mevlana’nın 22. Kuşaktan torunu Esin Çelebi Bayru’nun konuşmacı olacağı “AŞK üzerine sohbetler” programı gerçekleştirilecek…

Festivalin akşam programı da hayli yoğun; önce saat 17.30’da Festival destekçilerinden British Side’ın Beşiktaş Barbaros Bulvarı’ndaki binasında AŞK filmleri gösterimi gerçekleşecek, ardından da “LOVE in English” temasıyla İngilizce “AŞK” konuşulacak.

360 Dereceden AŞK Festivali kapsamında bir de düğünümüz var!

Rila ve Umut, “İlahi AŞK’ta Kavuşma” temasıyla, 15 Şubat 2014 Cumartesi günü saat 19.00’da The Hall’da bütün dinlerin temsilcilerinin şahitliğinde evlenecekler. 13 Şubat 2014 Perşembe akşamı (bugün) ise, Rila’nın kına gecesine 360 İstanbulev sahipliği yapacak. Gece, 21.30’da kadınlara özel geleneksel formda başlayacak ve ilerleyen saatlerde “Kim olursan ol gel” temasıyla coşkulu bir kutlamaya dönecek…

14 Şubat, tüm dünyada Sevgililer Günü olarak kutlanırken 360 Dereceden AŞK Festivali, 14 Şubat’a bambaşka bir bakış açısı getirecek. Nur-u Ziya Suits’de saat 17.00’de açılacak sergi “AŞK Paylaşmaktır” temasıyla sanatseverlere müthiş bir görsel Şölen yaşatacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu