Akademik Personel | 18 Ağustos 2019, Pazar

İstanbul Arel Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

27 Ocak 2018
İstanbul Arel Üniversitesi Akademik Kadro İlanı
       

İstanbul Arel Üniversitesi Rektörlüğünden:

2017 – 2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI İÇİN ÖĞRETİM ÜYELERİ ALINACAKTIR

Üniversitemiz 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nda yer alan “Öğretim üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmelik” hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine tabi olarak, aşağıda belirtilen Fakülte/Yüksekokul bölümlerine öğretim üyesi alınacaktır. İlana konu olan kadrolar tam zamanlıdır.

Profesör kadrolarına başvuracak adaylar; başvuruda bulunacakları müracaat dilekçelerine, YÖK formatındaki özgeçmişlerini, 1 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, onaylı öğrenim belgelerini (lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik belgesi) ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 6 adet dosyayı ekleyerek Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığı’na başvuracaklardır.

Doçent kadrolarına başvuracak adaylar; başvuruda bulunacakları müracaat dilekçelerine, YÖK formatındaki özgeçmişlerini, 1 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdan suretlerini, onaylı öğrenim belgelerini (lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik) ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 adet dosyayı ekleyerek Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığı’na başvuracaklardır.

Yurtdışından alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

Son başvuru tarihi ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gündür. Müracaatlar elden veya posta yoluyla, Tepekent Yerleşke adresimiz “İstanbul Arel Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Türkoba Mahallesi Erguvan Sokak No: 26/K Tepekent Büyükçekmece/İSTANBUL” yapılacaktır. Süresi içinde yapılmayan ve eksik evrakla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

FAKÜLTE/ YÜKSEKOKUL BÖLÜM KADRO UNVANI ARANAN NİTELİKLER
Profesör Doçent
Fen-Edebiyat Psikoloji 1 “Sinirbilimler” Anabilim Dalında Doktora yapmış ve “Sinirbilimi” Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak.
Sosyoloji 1 “Ekonomik ve Sosyal Demografi” Anabilim Dalında Doktora yapmış ve “Sosyoloji” Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler İşletme (Türkçe) 1 “İşletme” ABD, “Yönetim Organizasyon” Bilim Dalında Doktora yapmış ve Doçentliğini “Yönetim ve Strateji” Bilim Dalında almış olmak.
1 “Maliye” Anabilim Dalında Doktora yapmış ve “Maliye” Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak.
İşletme (İngilizce) 1 “İşletme” ABD, “Yönetim Organizasyon” Bilim Dalında Doktora yapmış ve Doçentliğini “Yönetim ve Strateji” Bilim Dalında almış ve İngilizce dil şartını sağlamış olmak.
İşletme (İngilizce) 1 “İşletme” ABD, “Örgütsel Davranış” Bilim Dalında Doktora yapmış ve Doçentliğini “Yönetim ve Strateji” Bilim Dalında almış ve İngilizce dil şartını sağlamış olmak.
Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İng.) 1 “Elektrik Mühendisliği” Anabilim Dalında Doktora yapmış ve “Elektrik-Elektronik Mühendisliği” Bilim Dalında Doçentliğini almış ve İngilizce dil şartını sağlamış olmak.
1 “Elektrik Mühendisliği” Anabilim Dalında Doktora yapmış ve “Elektrik-Elektronik Mühendisliği” Bilim Dalında Doçentliğini almış ve İngilizce dil şartını sağlamış olmak.
Endüstri Mühendisliği (İng.) 1 “Endüstri Mühendisliği” ya da “İşletme Mühendisliği” Anabilim Dalında Doktora yapmış ve aynı bilim dallarının birinde Doçentliğini almış ve İngilizce dil şartını sağlamış olmak.
1 “Endüstri Mühendisliği”, “İşletme Mühendisliği”, “Mühendislik Yönetimi”, “Yöneylem Araştırması” ya da “Üretim Yönetimi” Anabilim Dallarından birinde Doktorasını yapmış olmak ve aynı bilim dallarının birinde Doçentliğini almış ve İngilizce dil şartını sağlamış olmak.
Bilgisayar Mühendisliği 1 1 “Bilgisayar Mühendisliği” Anabilim Dalında Doktora yapmış ve aynı Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak.
Mimarlık 1 1 “Mimarlık” Anabilim Dalında Doktora yapmış ve aynı Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak.
İç Mimarlık 1 1 “İç Mimarlık” Anabilim Dalında Doktora/Sanatta Yeterlilik yapmış olmak ve aynı Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak.
İletişim Fakültesi Radyo, Sinema Televizyon 1 1 “İletişim Bilimleri”, “İletişim Çalışmaları” veya “Sinema” Anabilim Dallarından birinde Doktora yapmış ve aynı Bilim Dallarından birinde Doçentliğini almış olmak.
Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Hemşirelik 1 1 “Hemşirelik” (Hemşirelik Esasları, İç Hastalıkları Hemşireliği, Cerrahi Hastalıkları Hemşireliği, Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği) Anabilim Dalı’nda Doktorasını yapmış ve aynı Bilim Dallarından birinde Doçentliğini almış olmak.
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 1 1 “Fizyoterapi ve Rehabilitasyon” Anabilim Dalında Doktorasını almış ve aynı Bilim Dalında Doçentliğini yapmış olmak veya Tıp Fakültesi mezunu olup, “Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon”, “Ortopedi ve Travmatoloji” alanlarından birinde uzmanlığını almış ve aynı Bilim Dallarından birinde Doçentliğini almış olmak.
Çocuk Gelişimi 1 1 “Çocuk Gelişimi” veya “Okul Öncesi Öğretmenliği” Anabilim Dallarından birinde Doktorasını yapmış aynı Bilim Dallarından birinde Doçentliğini almış olmak.
Sağlık Yönetimi 1 1 “Sağlık İdareciliği” veya “Sağlık Yönetimi” Anabilim Dallarından birinde Doktorasını yapmış ve aynı Bilim Dallarından birinde Doçentliğini almış olmak.
Sosyal Hizmet 1 1 “Sosyal Hizmet” Anabilim Dalında Doktora yapmış ve aynı Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak.
Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Turizm ve Otelcilik 1 “Turizm İşletmeciliği” Anabilim Dalında Doktora yapmış ve “Turizm” Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak.
Gayrimenkul ve Varlık Değerleme 1 “İktisat” Anabilim Dalında Doktora yapmış ve “Makro İktisat” Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak.
Meslek Yüksekokulu Diş Protez Teknolojisi 1 Üniversitelerin Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olup, “Maddeler Bilgisi” Anabilim Dalında Doktorasını yapmış ve “Protetik Diş Tedavisi” Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak.
1 Üniversitelerin Diş Hekimliği Fakültesinden mezun olup, “Protetik Diş Tedavisi” Anabilim Dalında Doktorasını yapmış ve “Protetik Diş Tedavisi” Bilim Dalında Doçentliğini almış olmak.

 

 

TÜM AKADEMİK İLANLAR İÇİN Tıklayınız

 

 

       

BENZER HABERLER