Akademik Personel | 03 Ocak 2021, Pazar

İnternette En Çok Aranan Üniversiteler

İnternette En Çok Aranan Üniversiteler
       

6-10 Temmuz’da Yandex’te en çok aranan üniversite Anadolu üniversitesi oldu. İlk 10 üniversitenin sadece 2’sinin özel, 8‘inin ise devlet üniversitesi olması dikkat çekti.

İnternet arama motoru Yandex, 6 Temmuz tarihinde başlayan tercih sürecinden bugüne İnternet üzerinden en çok hangi üniversitelerin arandığını analiz etti. Yapılan analize göre 6 Temmuz’dan bu yana Türkiye çapında en çok aranan üniversite Anadolu Üniversitesi oldu. Onu sırasıyla Atatürk Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi takip etti.

İnternette en çok aranan üniversiteler sırasıyla Anadolu, Atatürk, İstanbul, Gazi, Beykent, Uludağ, Akdeniz, Okan, Marmara ve Kocaeli Üniversitesi oldu.

En çok aranan ilk 10 üniversitenin sadece 2’sinin özel, 8‘inin ise devlet üniversitesi olması dikkat çekti. En çok aranan özel üniversite ise Beykent Üniversitesi oldu. İller bazında yapılan aramaları da değerlendiren Yandex, İstanbul’da İstanbul Üniversitesi, Ankara’da Ankara Üniversitesi, İzmir’de Yaşar Üniversitesi, Adana’da Çukurova Üniversitesi, Antalya’da Akdeniz Üniversitesi ve Bursa’da ise Uludağ Üniversitesi’nin en çok arandığını ortaya koydu.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ BİRİNCİ

6 – 10 Temmuz tarihinde yapılan aramaları değerlendiren Yandex’in analizine göre Türkiye çapında en çok aranan üniversite Anadolu Üniversitesi oldu. İkinci sırada ise Atatürk Üniversitesi yer alırken, onu sırasıyla İstanbul Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi takip etti.Yandex’in analizine göre en çok aranan özel üniversite Beykent Üniversitesi olurken, onu Okan Üniversitesi takip etti.

Üniversiteler için tercih süreci 16 Temmuz tarihine kadar devam edecek.

Kaynak: Sözcü

       

Kolay Hobiler