Akademik Personel | 21 Haziran 2018, Perşembe

İnternet Siteleri, Kullanıcılarının Şarj Durumunu Bilecek

9 Şubat 2015
İnternet Siteleri, Kullanıcılarının Şarj Durumunu Bilecek
       

İnternet siteleri kullanıcıların cihazlarının ne kadar şarjının kaldığı görebilecek.

İnternet siteleri, sitelerine giren kullanıcıların tarayıcılarından sitede geçirdikleri süreye, fare imlecini en çok göz nerelerde gezdirdiklerine kadar birçok şeyi öğrenebiliyorlardı. Yeni geliştirilen bir servisle internet sitesi sahipleri sitelerine giren kişilerin cihazlarının ne kadar şarjının kaldığı ve cihazın şarja takılı olup olmadığını görebiliyor. İnternet sitesi, bunu kullanıcıdan herhangi bir izin istemeden yapabiliyor.

Android’in kendi tarayıcısında sorunlar yaşayabilen servis, Android cihazlar üzerinden de dahil olmak üzere Chrome, Mozilla, Opera gibi bir çok tarayıcıya uyumlu olarak çalışıyor. Geniş tarayıcı desteği sayesinde ilerleyen zamanlarda çeşitli uygulamaları görmek mümkün. Örneğin dizi veya film izlerken şarjınızın filmin süresine yetmemesini hesaplaması durumunda internet sitesi, şarjınızın az olduğu görülüyor. İlgili filmi izleme esnasında ara vermemek için bataryanızı takmanızı öneririz uyarısı verebilecek.

Uzmanlar diğer birçok servis gibi bu servisin de bazı kötü niyetli kişilerce kullanılabileceğini belirterek kullanıcıları uyarıyor.

Kaynak: Habertürk

       

BENZER HABERLER