Akademik Personel | 20 Aralık 2020, Pazar

İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak

2 Mart 2016
İnönü Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak
       

İnönü Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz ilgili Birimlerine, 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz web sayfasında yayınlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini sağlanmış olmak koşuluyla Öğretim Üyeleri alınacaktır.

İlanımız Üniversitemiz web sayfasının (www.inonu.edu.tr) duyurular kısmında mevcuttur.

İlan başvuru tarihi : 22.02.2016

İlan bitiş tarihi : 07.03.2016

İlan olunur.

blank Tüm Akademik İlanlar ve Kamu İlanları

MÜRACAATLARDA ARANACAK ŞARTLAR:

PROFESÖRLER:

1 – Profesör kadroları daimi statüde olup, adaylar dilekçe ve ekindeki bütün dosyalarına: doçentlik belgelerini, noter veya resmi kurumlarca onaylanmış diğer öğrenim belgelerini, özgeçmişlerini, nüfus cüzdanı fotokopilerini ve bilimsel çalışma ve yayınlarını ekleyerek altı takım dosya ve 2 adet fotoğraf teslim edeceklerdir.

2 – 2547 sayılı Kanunda belirtilen koşulları sağlayamayan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. Adaylar dilekçelerinde yayınlarından birini Başlıca Araştırma Eseri olarak göstereceklerdir.

YARDIMCI DOÇENTLER:

1 – Adaylar dilekçe (yabancı dil belirtilecek) ve ekindeki bütün dosyalarına; öğrenim belgelerini, noter veya resmi kurumlarca onaylanmış diğer öğrenim belgelerini, özgeçmişlerini, nüfus cüzdanı fotokopilerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını ekleyerek dört takım dosya ve 2 adet fotoğraf teslim edeceklerdir.

2 – 2547 sayılı Kanunda belirtilen koşulları sağlayamayan adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

3 – Yardımcı Doçent kadrolarına başvurularda Üniversitelerin akademik kadrolara atama için aranan kriterler kapsamında Yükseköğretim Kurulunun belirlediği kıstaslar çerçevesinde yapılan merkezi yabancı dil sınavlarından belirli bir puan alma şartı getirilse bile söz konusu kadrolara atamalarda herhangi bir ayrım yapılmaksızın 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendi gereğince Üniversitemizde ayrıca dil sınavı yapılacaktır.

NOT:

1 – Öğrenim belgesini yurtdışından almış olanların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

2 – Adaylar sadece bir Anabilim Dalına müracaat edebilirler.

3 – Tıp Fakültesi için başvuracak adayların ders verebilecek düzeyde İngilizce bilmeleri şarttır.

İlan şartlarımızı taşıyan adayların 22.02.2016 – 07.03.2016 tarihlerinde; Profesör kadrolarına başvuracak adayların Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına, Yardımcı Doçent kadrosuna başvuracak adayların ise ilgili birimlere bizzat başvurmaları gerekmektedir.

BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI UNVANI DER. AÇIKLAMA
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK – ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ ELEKTRİK-MAKİNA PROFESÖR 1 Elektrik Makinaları arızaları konusunda çalışmaları olmak.
TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ ANESTEZİYOLOJİ VE REANİMASYON PROFESÖR 1
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ İÇ HASTALIKLARI PROFESÖR 1 Hemotoloji yandal uzmanı olmak.
TIP FAKÜLTESİ TEMEL TIP BİLİMLERİ FİZYOLOJİ PROFESÖR 1
TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ GENEL CERRAHİ YARDIMCI DOÇENT 1 Karaciğer nakli konusunda deneyimli olmak.
FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ TARİH ORTAÇAĞ TARİHİ YARDIMCI DOÇENT 1 Selçuklu Müesseseleri üzerine çalışmış olmak.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ HEMŞİRELİK PSİKİYATRİ HEMŞİRELİĞİ YARDIMCI DOÇENT 3 Psikyatri Hemşireliği Anabilim Dalı’nda doktora yapmış olmak.
KALE TURİZİM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ MESLEK YÜKSEKOKULU OTEL, LOKANTA VE İKRAM HİZMETLERİ TURİZİM VE OTEL İŞLETMECİLİĞİ PR. YARDIMCI DOÇENT 3 Turizm pazarlaması alanında çalışmaları olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER SİYASİ TARİH YARDIMCI DOÇENT 1 Türk Amerikan ilişkileri konusunda çalışmaları olmak.
HUKUK FAKÜLTESİ KAMU HUKUKU İNSAN HAKLARI HUKUKU YARDIMCI DOÇENT 1
       

Kolay Hobiler