Akademik Personel | 29 Ocak 2021, Cuma

İnönü Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

8 Nisan 2018
İnönü Üniversitesi Akademik Kadro İlanı
       

İnönü Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca, Üniversitemiz web sayfasında yayınlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerini sağlanmış olmak koşuluyla öğretim üyeleri alınacaktır.

İlanımız Devlet Personel Başkanlığının web sayfasında ilan süresince yayımlanmaktadır.

İlan başvuru tarihi            : 06.04.2018

İlan son başvuru tarihi      : 20.04.2018

Söz konusu adayların Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığı web sayfasında dokümanlar kısmından öğretim üyeliğine atanma kriterleri altındaki Akademik Kadrolara Ait Başvuru Formunu eksiksiz doldurduktan sonra;

Profesör:

Profesör kadrolarına başvuracak adayların, başvurdukları bölüm ve anabilim dalı ile “Başlıca Araştırma Eserini belirttiği Akademik Kadrolara Ait Başvuru Formuna; 2 (iki) adet fotoğrafını, nüfus cüzdan örneğini, özgeçmişini bilimsel yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, icralarını ve bunlara ilişkin dokümanı, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora veya yüksek lisans çalışmalarını, üniversiteye katkılarını kapsayan ve belgeleyen bir adet dosyayı ve bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 6 (altı) adet CD’yi ekleyerek Personel Daire Başkanlığına teslim edeceklerdir.

Doçent:

Doçent kadrolarına başvuruda bulunacak adayların, başvurdukları bölüm ve anabilim dalını belirttiği Akademik Kadrolara Ait Başvuru Formuna; 2 (iki) adet fotoğrafını, nüfus cüzdan örneğini, özgeçmişini, doçentlik belgesini, diğer öğrenim belgeleri ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan bir adet dosyayı ve bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 4 (dört) adet CD’yi ekleyerek Personel Daire Başkanlığına teslim edeceklerdir.

Doktor Öğretim Üyesi:

Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuruda bulunacak adaylar 2547 sayılı Kanunun 23. maddesinin (b) fıkrasının 2 numaralı bendinde belirtilen yabancı dil sınavına tabii tutulacak olup, başvurdukları bölüm ve anabilim dalını belirttiği Akademik Kadrolara Ait Başvuru Formuna; 2 (iki) adet fotoğrafını, nüfus cüzdan örneğini, özgeçmişini, varsa yabancı dil başarı belgesini, yüksek lisans ve doktora tezlerini, doktora belgesini, bilimsel çalışmalarını ve yayınlarını kapsayan bir adet dosyayı ve bu dosyadaki belgeleri içeren salt okunur 4 (dört) adet CD eklenerek ilgili birime teslim edeceklerdir.

NOT:

1 – Öğrenim belgesini yurtdışından almış olanların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

2 – Adaylar sadece bir anabilim dalına müracaat edebilirler.

3 – Tıp Fakültesi kadrolarına başvuracak adayların ders verebilecek düzeyde İngilizce bilmeleri şarttır.

4 – Lisans, yüksek lisans, doktora belgesi, doçentlik belgesi ve yabancı dil belgesi. Noter veya resmi kurumlarca onaylanmış olacaktır. (Ayrıca lisans diplomasının E-Devlet kapısından (www.turkiye.gov.tr) alınan kare kodlu çıktısı başvuru dosyasına konulacaktır.)

Adayların, ilan yayım tarihinden itibaren başlayarak, ilan son başvuru tarihine kadar ilgili birimlere başvurularını yapmalıdırlar.

 

BİRİMİ BÖLÜMÜ ANABİLİM DALI UNVANI DERECE AÇIKLAMA
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ KLİNİK BİLİMLER AĞIZ DİŞ VE ÇENE CERRAHİSİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 3
DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ KLİNİK BİLİMLER ORTODONTİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 3
EĞİTİM FAKÜLTESİ ÖZEL EĞİTİM ZİHİN ENGELLİLER EĞİTİMİ DOÇENT 1
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ ÇAĞDAŞ TÜRK LEHÇELERİ VE EDEBİYATLARI KUZEY – BATI TÜRK LEHÇELERİ VE EDEBİYATLARI PROFESÖR 1
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ ÇAĞDAŞ TÜRK LEHÇELERİ VE EDEBİYATLARI KUZEY – BATI TÜRK LEHÇELERİ VE EDEBİYATLARI DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 5 Oğuz Grubu Lehçeleri alanında doktora yapmış olmak.
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ ARKEOLOJİ PROTOHİSTORYA VE ÖNASYA ARKEOLOJİSİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ ARKEOLOJİ PROTOHİSTORYA VE ÖNASYA ARKEOLOJİSİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ BİYOLOJİ BİYOTEKNOLOJİ PROFESÖR 1
FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜ YENİ TÜRK EDEBİYATI DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1
GÜZEL SANATLAR VE TASARIM FAKÜLTESİ MÜZİK MÜZİKOLOJİ DOÇENT 1
HEMŞİRELİK FAKÜLTESİ HEMŞİRELİK İÇ HASTALIKLARI HEMŞİRELİĞİ DOÇENT 1
HEMŞİRELİK FAKÜLTESİ HEMŞİRELİK HEMŞİRELİK ESASLARI DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 3 Hemşirelik Esasları Anabilim Dalında doktora yapmış olmak veya belgelendirmek kaydıyla Hemşirelik Anabilim Dalı altında Hemşirelik Esasları ağırlıklı doktora yapmış olmak.
HEMŞİRELİK FAKÜLTESİ HEMŞİRELİK İÇ HASTALIKLARI HEMŞİRELİĞİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1 İç Hastalıkları Hemşireliği alanında doktora yapmış olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ ULUSLARARASI İLİŞKİLER ULUSLARARASI İLİŞKİLER DOÇENT 1
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İŞLETME MUHASEBE VE FİNANSMAN DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1 Entegre Raporlama konusunda çalışmaları olmak.
İLAHİYAT FAKÜLTESİ İSLAM TARİHİ VE SANATLARI TÜRK İSLAM SANATLARI TARİHİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1
İLAHİYAT FAKÜLTESİ TEMEL İSLAM BİLİMLERİ TEFSİR PROFESÖR 1
İLETİŞİM FAKÜLTESİ HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM REKLAMCILIK VE TANITIM DOÇENT 1
İLETİŞİM FAKÜLTESİ GAZETECİLİK BÖLÜMÜ BASIN YAYIN TEKNİĞİ DOÇENT 1
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BİLGİSAYAR BİLİMLERİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1 Sensör Birleştirme konusunda çalışmaları olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ ELEKTRİK TESİSLERİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1 Akıllı Şebekelerde Enerji Yönetimi konusunda çalışmaları olmak.
SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ SU ÜRÜNLERİ AVLAMA VE İŞLEME TEKNOLOJİSİ SU ÜRÜNLERİ AVLAMA VE İŞLEME TEKNOLOJİSİ DOÇENT 1
TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ GENEL CERRAHİ DOÇENT 1 Karaciğer nakli konusunda deneyimli olmak.
TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ GENEL CERRAHİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1 Karaciğer nakli konusunda deneyimli olmak.
TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1 Nöroendoskopi deneyimi olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ DERMATOLOJİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ RADYOLOJİ DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ 1 Temel ve ileri girişimsel radyoloji belgesine sahip olmak.

 

 

TÜM AKADEMİK İLANLAR İÇİN Tıklayınız

 

       

Kolay Hobiler