Akademik Personel | 21 Haziran 2018, Perşembe

İkinci Üniversiteye Yoğun Talep Oldu

İkinci Üniversiteye Yoğun Talep Oldu
       

Anadolu Üniversitesi’nin (AÜ) Açıköğretim sistemine ikinci üniversiteyi okumak için yapılan kayıtlarda geçen yıla oranla yüzde 32,6’lık artış yaşandığı belirtildi.

AÜ Rektörlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, üniversiteye 2016-2017 öğrenim yılı için 31 Ağustos-21 Eylül arasında 181 bin 25 kişi kayıt yaptırdı.

Yükseköğretim kurumlarının herhangi bir lisans veya önlisans bölümünden mezun veya okuyan öğrencilerin başvurabildiği ikinci üniversite kapsamında gerçekleştirilen kayıtlar, geçen yıla göre yüzde 32,6’lık artış gösterdi.

Adalet, ilahiyat, sosyal hizmetler, sosyoloji, işletme, uluslararası ilişkiler ve sağlık yönetimi programları en çok tercih edilen bölümler oldu.

AÜ açıköğretim sisteminden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney, sistemdeki bütün personelin ikinci üniversite kayıtları kapsamında büyük bir öz veri ile çalıştığını söyledi.

Kayıt çalışmalarında emeği geçenlere teşekkür eden Güney, “Her bir Açıköğretim fakültesi bürosu, bulunduğu ilde yerel yönetimler ile kamu kurum ve kuruluşları ile görüşerek ikinci üniversite programlarımızın tanıtılması için uğraştı. Oldukça yoğun bir tanıtım faaliyeti gerçekleştirildi. Emeklerimizin karşılığını aldık diye düşünüyorum” dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

       

BENZER HABERLER