Akademik Personel | 15 Temmuz 2019, Pazartesi

İkinci Bahar’da Mezuniyet Coşkusu

İkinci Bahar’da Mezuniyet Coşkusu
       

Katılımcılarına hem Boğaziçi hem de Harvard Üniversitesi sertifikası alma imkânı sunan ‘İkinci Bahar Akademi’, 2014–2015 mezunlarını verdi. Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) ve Harvard Üniversitesi işbirliğiyle ikinci yılını dolduran İkinci Bahar programının yeni dönemi ise Ekim 2015’te başlayacak.

Katılımcılarını yeniden üniversiteye davet eden ve yaşam boyu eğitim fırsatını Boğaziçi Üniversitesi’nin eğitmen kadrosuyla kampüs ortamında sunan İkinci Bahar Akademi’nin 2014 -2015 dönemi mezunları, mezuniyet sevincini çocukları ve torunlarından oluşan ‘veli’ grubuyla paylaştı. Farklı mesleklerden gelen, kariyer sahibi olmuş ancak kendisini yenilemekten vazgeçmeyen toplam 57 mezuna diplomalarını veren İkinci Bahar Akademi’nin mezuniyet töreninde aralarında 80’ine yaklaşan emekli öğretmen Nuran Memişoğlu gibi öğrenme tutkusu her daim taze ’gençler’ de yer aldı. Katılımcılar, diploma mutluluğunu aileleri ve program yöneticileriyle kutlarken yıllar sonra tekrar kep attılar. BÜYEM Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Taner Bilgiç, BÜYEM Müdürü Tamer Atabarut, programın akademik koordinatörü Prof. Dr. Meltem Özturan ve İkinci Bahar Akademi Yöneticisi Burcu Ertürk Kılıç’ın katıldığı mezuniyet töreninde bir konuşma yapan Taner Bilgiç, İkinci Bahar’ın Boğaziçi Üniversitesi’nin değer verdiği programlardan biri olduğunu vurguladı. Bilgiç, “İkinci Bahar Akademi, yaşam boyu eğitimin içeriğiyle hem katılımcılara hem de üniversiteye yönelik önemli kazanımlar sağlayan bir program” dedi.

Yeni dönem ekimde

İkinci Bahar Akademi’de 2015-2016 dönemi ise, ‘Türkiye ve Dünyaya Genel Bakış’, ‘Sosyal Bilimler’ ile ‘Güzel Sanatlar ve Edebiyat’ programlarıyla Ekim’de başlayacak. Derslerin Türkçe yapıldığı program dört ayrı modülden oluşuyor. Her modül için ayrı olarak kayıt alınıyor ve her bir modül haftada üçer saat olacak şekilde sekiz hafta boyunca devam ediyor. Program kapsamında ayrıca her yıl bir hafta süreyle Harvard Üniversitesi’ndeki Harvard Institute for Learning in Retirement ziyaret ediliyor. Programla ilgili detaylı bilgiye http://ikincibahar.boun.edu.tr/lessons.php web adresinden ulaşılabilir.

Kaynak: Hürriyet

       

BENZER HABERLER