Akademik Personel | 25 Şubat 2020, Salı

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Akademisyen Alımı Yapacak

23 Ağustos 2019
İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Akademisyen Alımı Yapacak
       

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Akademisyen Alımı Yapacak.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne 1 doktor öğretim üyesi alımı yapacak.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi doktor öğretim üyesi alımı ilanı ile ilgili detaylar şu şekilde;

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Rektörlüğünden:

ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’ne 2547 Sayılı Kanunun 65. Maddesi ile Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atama Yönetmeliğinin 7. ve 8. Maddelerine ve Üniversitemizin Akademik Yükseltme ve Atama Esaslarına uygun, tam gün statüde çalışacak Doktor Öğretim Üyesi alınacaktır.

Adayların ekinde özgeçmiş, diploma, yurtdışı diplomalar için denklik belgesi bulunan dilekçelerini işbu ilanın yayın tarihinden itibaren 15 gün içinde Rektörlüğümüze bizzat teslim etmeleri gerekmektedir. Belirtilen belgeleri taşımayan, süresi içerisinde teslim edilmeyen veya postayla yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

FAKÜLTE: Mühendislik Fakültesi
BÖLÜM: Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
AKADEMİK ÜNVANI: Doktor Öğretim Üyesi ALINACAK AKADEMİSYEN SAYISI: 1

 

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü doktor öğretim üyesi adaylarında aranan özel koşullar:

Bilgisayar Bilimleri veya enformatik sistemleri alanında Doktora diplomasına sahip olmak. Yazılım mühendisliği, ampirik yazılım mühendisliği, uygulama yaşam döngüsü yönetimi, yazılım ürün hattı mühendisliği, ve yazılım mühendisliği verimliliği alanlarında uzmanlık. Yazılım mühendisliği alanında uluslararası firmalarda çalışma deneyimi sahibi olmak. Araştırmalarını saygın bilimsel dergilerde yayınlamış ve bu yayınlara atıflar almış
olmak. Yazılım mühendisliğinin çeşitli alanlarında ders verme deneyimi sahibi olmak.

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi doktor öğretim üyesi alımı başvuru adresi:

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Rektörlüğü 06800, Bilkent Ankara