Akademik Personel | 20 Haziran 2021, Pazar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan 8 Bin Yeni Bekçi Alımı Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan 8 Bin Yeni Bekçi Alımı Açıklaması
       

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan 8 Bin Yeni Bekçi Alımı Açıklaması

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni bekçi alımı duyurusunda bulundu. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın talimatı sonrası artış gösteren bekçi alımlarında son rakam 8 bin.

Kağıthane’de muhtarlarla bir araya gelen Soylu, 8 bin bekçinin daha alınacağını söyledi.

Türkiye’de 21 binin üzerinde bekçi olduğunu ve bunların 4 bin 200’ünün İstanbul’da bulunduğunu belirten Soylu, 8 bin bekçi daha alacaklarını dile getirdi.

“Bir taraftan sokaklarda güvenliği, asayişi, gecenin huzurunu bekçilerle sağlıyoruz. Bunları merkezlerimizle, karakollarımızla entegre ederek bir mahallede bir semtte ne olduğunu, güvenlik ve asayiş konusunda hangi önlemleri alacağımızı takip eden yeni bir sistem ve anlayışı oluşturma anlamındaki irademizi ortaya koyuyoruz” diyen Soylu, “Bu yeni sistemi İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer büyük şehirlerimizde kullanmaya başlayacağız. İşlerimizi, hizmetlerimizi kolaylaştıracak, çağın gerekliliklerini karşılayacak uygulamalarımız olacak. Örneğin, uyuşturucu ile mücadeleyle ilgili cep telefonlarıyla kullanılabilecek bir mobil yazılım projesini hayata geçirdik. Vatandaşlarımızın, muhtarlarımızın mobil cihazlar üzerinden ihbarlarını çok rahat bir şekilde ortaya koyabilecekleri bir sistem oluşturduk” ifadesini kullandı.

 

       

Kolay Hobiler