Akademik Personel | 20 Aralık 2020, Pazar

IBM Doktora Bursu Programı

IBM Doktora Bursu Programı
       

Dünyanın önde gelen bilgi teknolojisi, yazılım ve hizmetleri şirketi olan IBM, 2016-2107 akademik yılı için Doktora Bursu Programı sağlayacaktır. IBM Doktora Bursuna başvurular doktoralı öğretim üyeleri ve doktora öğrencileri tarafından17 Eylül-27 Ekim 2015 tarihleri arasında yapılabilecektir.

IBM burs programına başvuracak doktora öğrencilerinin çalıştıkları akademik alanlar başlıca şu şekilde sayılmıştır: Bilgisayar bilimleri ve mühendisliği (siber güvenlik ve bulut bilişim dahil), elektronik ve makine mühendislikleri, doğa bilimleri (kimya ve fizik dahil), matematik bilimleri (değişkenli yüksek ölçüdeki verilerin analitiği, işlemler araştırması ve iyileştirme dahil), kamu sektörü ve işletme bilimleri (kent politikası ve analitiği, sosyal teknolojiler, bilgi sistemleri ve zihinsel hesaplama dahil), hizmet bilimi, işletmesi ve mühendisliği (SSME).

IBM bursunu kazananların belirlenmesi Şubat 2016 ayının ortasında kesinleştirilecek olup, kazananlara e-posta yoluyla haber verilecektir. Aday formunda öğrencinin özgeçmişi, bölüm başkanlığı tarafından verilen onay yazısı ve tavsiye mektubunun bulunması gerekmektedir. Her bölümün en fazla iki aday göstermesi beklenmektedir. Avrupa ve Rusya’dan yapılacak başvurular için adayların doktora öğrenimlerinin ilk yıllarında olmaları; Avrupa ve Rusya dışındaki öğrenciler için ise aday oldukları sırada doktora öğrenimlerinin ilk yılını bitirmiş olmaları şartı aranmaktadır.

IBM Doktora Bursu Programını kazanan herkese teknik alanına uygun olarak bir IBM Danışmanı atanacak olup, burs sahiplerinin öğrenimleri boyunca en azından bir dönemde IBM’de stajyer olarak çalışmaları teşvik edilmektedir.

Başvuru şartları için TIKLAYINIZ

Daha detaylı bilgi için http://www.ibm.com/university/phdfellowship  sayfası ziyaret edilebilmekte ve [email protected] adresinden iletişime geçilebilmektedir.

       

Kolay Hobiler