Akademik Personel | 19 Haziran 2018, Salı

Hazırlığı Geçemeyenler İçin Türkçe Bölüme Başvuru Başladı

Hazırlığı Geçemeyenler İçin Türkçe Bölüme Başvuru Başladı
       

Zorunlu yabancı dil hazırlık sınıflarında başarısız olan öğrencilerin, Türkçe öğretim yapan yükseköğretim programlarına yerleştirilme başvuruları başladı, adalar 12 Ekim’e kadarÖSYM’nin internet sitesinden başvuru yapabilir.

Üniversitede merkezi yerleştirmeyle kazandıkları bölümün zorunlu hazırlık sınıfına devam etmesine rağmen ikinci yarıyıl sonunda yapılan yabancı dil sınavında başarısız olup ilişiği kesilen öğrenciler, (özel yetenek sınavı sonuçlarına göre öğrenci alan yükseköğretim programları hariç) isterse Türkçe eğitim veren bir programa geçiş yapabilecek. İsteyen adaylar için başvurular 6 Ekim’de başladı, 12 Ekim’de sona erecek. Tercih bildirimleri ise 13 Ekim saat 23.59’a kadar yapılabilecek.

Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içindeÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşılabilecek olan adaylar, Başvuru Formunu ilgili kılavuzda anlatıldığı şekilde doldurup başvuru süresi içinde kendi üniversitelerine onaylatmaları gerekiyor.

Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Sınıfında Başarısız Olarak İlişiği Kesilen Öğrencilerin Türkçe Öğretim Yapan Yükseköğretim Programlarına Yerleştirilmelerine İlişkin Başvuru Kılavuzu

       

BENZER HABERLER