Akademik İlanlar

Harran Üniversitesi Öğretim Üyesi İlanı

Harran Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Harran Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru İçin Gerekli Koşullar ve Uygulama Esaslarının ilgili maddeleri uyarınca aşağıda belirtilen anabilim dallarına öğretim üyesi alınacaktır. Adayların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer koşulları taşımaları gerekmektedir.

1 – Profesör kadroları daimi statüde olup adaylar başvuracağı kadronun birim ve anabilim dalını belirten müracaat dilekçelerine iki adet vesikalık fotoğraf ile birlikte tüm dosyalarına aslı veya onaylanmış doçentlik belgelerini, diğer öğrenim belgelerini, özgeçmişlerini, nüfus cüzdanı fotokopilerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını ekleyerek 6 (altı) takım halindeki dosyalarını personel daire başkanlığına şahsen teslim edeceklerdir.

Ayrıca, adaylar Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin 17. maddesi gereğince müracaat dilekçelerinde yayınlarından birini başlıca araştırma eseri olarak göstereceklerdir.

2 – Doçent kadroları daimi statüde olup, adaylar başvuracağı kadronun birim ve anabilim dalını belirtilen müracaat dilekçelerine 2 (iki) adet vesikalık fotoğraf ile birlikte tüm dosyalarına aslı veya onaylanmış doçentlik belgelerini, diğer öğrenim belgelerini, özgeçmişlerini, nüfus cüzdanı fotokopilerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını ekleyerek 4 (dört) takım halindeki dosyalarını personel daire başkanlığına şahsen teslim edeceklerdir.

3 – Yardımcı Doçentlik kadrosuna başvuracak adaylar, başvuracağı kadronun birim ve anabilim dalı ile yabancı dilini belirten müracaat dilekçelerine lisans, doktora veya uzmanlık belgelerinin aslı veya onaylanmış suretlerini, ÜDS/KPDS veya diğer yabancı dil belgelerini, özgeçmişlerini, askerlik durum belgelerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (Dört) takım dosyayı ekleyerek ilgili fakülte dekanlıkları ve yüksekokul müdürlüklerine şahsen teslim edeceklerdir. (Güzel Sanatlar Fakültesi ile Viranşehir Sağlık Yüksekokulu Yardımcı Doçent kadrolarına müracaat edecek adaylar başvuru evraklarını Rektörlük Personel Daire Başkanlığına teslim edeceklerdir.)

Yardımcı Doçent adaylarının ÜDS/KPDS’den veya Üniversitelerarası Kurul’un kabul ettiği sınavların birisinden en az 60 (altmış) veya eşdeğer puan almış olması, Üniversitemizin yapacağı yabancı dil sınavına girmesi ve bu sınavdan en az 100 üzerinden 70 puan almaları gerekmektedir. Sınav tarihi Rektörlüğümüzce daha sonra belirlenecek olup konu ile ilgili duyuru Üniversitemiz internet sayfası olan www.harran.edu.tr adresinde duyurulacaktır. ÜDS/KPDS’den veya Üniversitelerarası Kurul’un kabul ettiği sınavların birisinden belirtilen puanı aldığını gösteren belgesi olmayan adayın başvurusu kabul edilmez.

4 – 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Harran Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvuru İçin Gerekli Koşullar ve Uygulama Esasları Kriterlerinde (Söz konusu kriterler www.harran.edu.tr adresinde bulunmaktadır) belirtilen koşulları sağlayamayan öğretim üyeleri adaylarının başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

5 – Adayların bu ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 15 (Onbeş) gün içerisinde ilgili birimlere gerekli evrakları teslim etmeleri gerekmektedir. Süresi içerisinde şahsen yapılmayan müracaatlar ile eksik belgeyle yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

6 – Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması gereklidir.

7 – Diğer ayrıntılı bilgiler için Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığının 0 414 318 30 25 nolu telefonu ile ilgili dekanlık ve yüksekokul müdürlüklerinden bizzat başvurularak öğrenilebilir.

 

 

FAKÜLTE / ANABİLİM DALI

Profesör

Doçent

Yrd. Doç.

Kad. Der.

Adet

Kad. Der.

Adet

Kad. Der.

Adet

EĞİTİM FAKÜLTESİ
Eğitim Prog. ve Öğretim

3

1

FEN EDEBİYAT FAKÜLTESİ
Gen Mühendisliği

1

1

Genetik Mühendisliği alanında çalışmaları bulunmak
Uygulamalı Sosyoloji

1

1

5

1

Yeniçağ Tarihi

3

1

Prehistorya

3

1

İngiliz Dili ve Edebiyatı

3

1

Sanat Tarihi

4

1

GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ
Mimarlık

3

1

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

1

1

İKT. İDR. BİL. FAKÜLTESİ
Kentleşme ve Çevre Sorunları

1

1

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ
Devreler ve Sistemler Teorisi

3

1

Yapı

1

1

TIP FAKÜLTESİ
İç Hastalıkları

1

1

Gastroenteroloji alanında Yan Dal uzmanlık yapmış
olmak
İç Hastalıkları

2

1

Hematoloji alanında Yan Dal uzmanlık yapmış olmak
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

1

1

Çocuk Kardiyolojisi alanında Yan Dal uzmanlık yapmış olmak
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

1

1

Çocuk Nörolojisi alanında Yan Dal uzmanlık yapmış olmak
Çocuk Cerrahisi

2

1

Çocuk Cerrahisi

3

1

Kardiyoloji

1

1

K.B.B. Hastalıkları

1

1

Ortopedi ve Travmatoloji

1

1

Deri ve Zührevi Hastalıklar

1

1

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

4

1

Çocuk Hematolojisi alanında Yan Dal uzmanlık yapmış olmak
Adli Tıp

5

1

Plastik ve Rek.Cerrahi

4

1

Aile Hekimliği

2

1

Fizyoloji

5

1

Anesteziyoloji

2

1

VETERİNER FAKÜLTESİ
Zootekni

1

1

Farmakoloji – Toksikoloji

1

1

Cerrahi

3

1

İç Hastalıkları

1

1

ZİRAAT FAKÜLTESİ
Toprak Bilimi ve Bitki Besleme

1

1

Toprak Bilgi Sistemleri ve Jeoistatistik uygulamaları alanında çalışması olmak
Tarım Makinaları

5

1

SAĞLIK YÜKSEKOKULU

1

1

Yaşlılıkla ilgili çalışması bulunmak
VİRANŞEHİR SAĞLIK Y.O.

5

1

Hemşirelik alanında doktora yapmış olmak

TOPLAM

3

17

17

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu