Akademik Personel | 26 Haziran 2021, Cumartesi

Hacettepeli Öğrencilere ”Üniversite Yaşamı” Dersi

27 Şubat 2014
Hacettepeli Öğrencilere ”Üniversite Yaşamı” Dersi
       

Hacettepe Üniversitesinde öğrencilerin gerek akademik, gerekse sosyal yaşamlarında daha başarılı olmalarını sağlamak amacıyla katılımcılık bilincini aşılayacak ”Üniversite Yaşamı” dersi verilecek.

Hacettepe Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre, üniversitede ilk kez verilecek Üniversite Yaşamı dersi 14 hafta sürecek. Dersin, ilk hocası da Nasuh Mahruki olacak. Açıklamaya göre, yarın yapılacak ilk derste Mahruki, Hacettepe öğrencilerine ”Kendi Everestlerine Tırmanmalarını” öğütleyecek.

Üniversite Yaşamı dersi ile başlayacak maratonun içinde öğrencilerin tiyatro oyunlarından konserlere, müze gezilerine ve basketbol maçlarına kadar birçok faaliyete katılma fırsatı bulacağına işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

”Bu sene pilot bir uygulamayla Hacettepe Üniversitesinin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü ve Eczacılık Fakültesi ikinci sınıf öğrencilerinin katılacağı ders, zorunlu dersler kapsamında değerlendirilecek. Hacettepe Üniversitesinin öğrenci kulüplerinin faaliyetleri ile de desteklenecek Üniversite Yaşamı dersinin notu öğrencinin katıldığı faaliyetlerde aldığı puanlarla belirlenecek. Hacettepe Üniversitesinde ÜNİ 201 koduyla açılan ders ile öğrencilerin sınıf içi ve sınıf dışı faaliyetleri birleştirilerek akademik ve sosyal kazanımlarının arttırılması hedefleniyor.”

 

       

Kolay Hobiler