Akademik Personel | 23 Ekim 2020, Cuma

Günümüz İnternetinde En İdeal Web Tasarımları

Günümüz İnternetinde En İdeal Web Tasarımları
       

Web site tasarımında öğe dizimleri çok önemlidir. Bunun yanında kullanışlı bir yapıda olmalıdır. Bu şekilde yapılan web tasarım ile ortaya verimli bir tasarım çıkacaktır.

Günümüzde web tasarım alanının gelişim göstermesi ile birlikte bu alanda yapılan çalışmalar da gittikçe artmaktadır. Hemen hemen her firmanın sahip olduğu bir web sitesi olmaktadır. Web sitesi bir firma için büyük bir önem teşkil etmektedir. Müşterilerinize ürünlerinizi ve kampanyalarınızı sunmak için iyi fırsat olarak değerlendirilebilir. Müşterilerinizle iyi bir iletişim içinde olmak için iyi bir şekilde tasarlanmış şık bir web sitesine ihtiyaç duyulacaktır. Bunun yanında kolay bir kullanıma sahip , kreatif bir web site tasarımı daha geniş kitlelere seslenmenizi sağlayacaktır.

Web sitesi tasarımı sürecinde kullanılan öğelerde hiçbir zaman aşırıya gidilmemelidir. Web tasarım sürecinde aşırı grafik vb. kullanımı site performansını olumsuz yönde etkileyecektir.

Web site tasarımında öğe dizimleri çok önemlidir. Bunun yanında kullanışlı bir yapıda olmalıdır. Bu şekilde yapılan web tasarım ile ortaya verimli bir tasarım çıkacaktır. Tasarımcının web sitesi tasarlarken her aşama hakkında bilgisi olduğu için kendisi kolayca yapıyı kullanacaktır. Fakat kullanıcı bu yapıyı ilk defa kullanacağı için tasarım hakkında bazı bilgilere sahip olamayacaktır buda kullanımın zorlaşmasına neden olacaktır.

Web sitesi  en uygun maddi kaynaklarla  en yüksek seviyede  reklam yapılabilen en optimal  kanaldır.Böyle bir fırsatı da basit hatalarla kaybetmek pek akılcı ve mantıksal olduğu söylenemez.Site temasın da kullanılan renkler , font seçimleri gibi küçük görülen ayrıntılar aslında büyük bir önem teşkil etmektedirler .Çünkü siteye giren kişi  sitede dolaşırken  yanlış renk kullanımı yüzünden göz yorulmaları yaşayabilir ve bunun sonucunda  sitenizden hemen ayrılabilir. Bir diğer yönden  font seçimi de çok önemlidir.Göze hitap etmeyen veya kalitesiz bir font seçimi firmanız hakkında olumsuz sonuçlara neden olabilir.

Hazır web sitesi templateleri yani şablonları bulunmaktadır .Şablon olarak beğendiğiniz templateleri internetten temin edip  web tasarımı araçlarıyla düzenlemeler yapıp sitenizi şekillendirebiliyorsunuz.Sitede bulunan içerikleri düzenleyip  url bağlantılarını ayarlayarak sitenizi oluşturabiliyorsunuz.Bununla beraber sitenizin  arka planında ki kod yapısında da oynamalar  yaparak sitenizin son haline oluşturabilirsiniz.

Siteniz de reklam yayınlıyorsanız bunu kullanıcılarınızı siteyi kullanırken engellemeyecek yerlere egtegre edilmesi gerekmektedir. Sitenin yoğun  işlem bölgelerine koyulan reklamlar hem reklamı veren kişi için hem de site sahibi için olumsuz sonuçlar doğuracaktır.Reklamların görülmesi önemlidir ve dikkat çekilecek bir yerde konumlandırılmalıdır. Fakat  burada amaç müşteri odaklı bir yaklaşım olduğu için reklamlar da yine fark edilecek  bir yere koyulabilir lakin kullanıcıyı engellememesi gerekmektedir.

Tasarım yapılırken sayfa boyutlarına özenli bir çalışma gösterilmelidir. .Çözünürlük iyi ayarlanmazsa  bazı kullanıcıların makinelerinde  sayfa kaymalarına ve sayfa bozulmalarına neden olabilir.Bununla beraber içerik  büyüyüp küçülebilir.Bu yüzden standartlara göre bir çözünürlük belirlemelisiniz.Aksi takdir de resim dosyaları bile düzgün çalışmaz ve ortaya çirkin bir görüntü çıkabilir. Bu da kullanıcıların hoşnut olmayacağı yapılardan birisi olmaktadır.

 

       

Bedava internet konusunda servis sağlayacımıza teşekkür ederiz.