Akademik Personel | 25 Haziran 2021, Cuma

Gümüşhane Üniversitesi 8 Akademisyen Alımı Yapacak

Gümüşhane Üniversitesi 8 Akademisyen Alımı Yapacak
       

Gümüşhane Üniversitesi çeşitli alanlarda 5 Dr. öğretim üyesi 2 doçent ve 1 profesör alımı yapacak.

Not: Mobil cihazlarda yatay sürükleyerek diğer sütunları görebilirsiniz.

BİRİMİBÖLÜMÜANABİLİM DALIKADRO UNVANIKADRO DER.KADRO ADEDİAÇIKLAMA
Sağlık Bilimleri Fakültesiİş Sağlığı ve Güvenliği Bölümüİş Sağlığı ve Güvenliği ABDProfesör11Organik Kimya alanında doçentlik unvanı almış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiSağlık Yönetimi BölümüSağlık Yönetimi ABDDoçent11Muhasebe Finansman dalında Doçent unvanı almış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiSosyal Hizmetler BölümüSosyal Hizmet ABDDoçent11Sosyal Hizmet, Sosyoloji, Psikoloji, Hukuk, İşletme, Yönetim Bilimleri, Tıp, Diğer Sağlık alanlarının herhangi birinde Doçent
unvanı almış olmak.
İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiMaliye BölümüMali Hukuk ABDDr. Öğretim Üyesi51Maliye alanında Doktora yapmış olmak.
Sağlık Bilimleri FakültesiHemşirelik BölümüÇocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği ABDDr. Öğretim Üyesi31Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği alanında Doktora yapmış olmak.
Uygulamalı Bilimler Meslek YüksekokuluHavacılık Yönetimi BölümüHavacılık Yönetimi ABDDr. Öğretim Üyesi32Havacılık Yönetimi, Hava Trafik Kontrol, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği veya Sivil Havacılık Bölümlerinin herhangi
birinde Doktora yapmış olmak.
Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiMakine Mühendisliği BölümüTermodinamik ABDDr. Öğretim Üyesi11Doktorasını Makine Mühendisliği ABD Termodinamik veya Enerji Bilim Dalında yapmış olmak ve Ekserji Analizi alanında çalışmalar yapmış olmak.

İlanın detayları ise şu şekilde;

Gümüşhane Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır.

Başvuracak adayların Üniversitemizin web sayfasında yayınlanan “Gümüşhane Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme, Atanma ve Yeniden Atanma Kriterleri Yönergesi”nde belirtilen kriterleri taşımaları gerekmektedir. Ayrıca adayların fakültelerin veya 4 yıllık yüksekokulların ilgili bölümlerinden mezun olmaları (Yurt dışından alınan diplomaların denkliğinin Yükseköğretim Kurulu’nca onaylanmış olması şarttır.), 657 Sayılı Kanunun 48. maddesindeki genel ve özel şartları sağlamış olmaları gerekmektedir.

Profesör kadroları devamlı statüde olup, başvuracak adaylar (http://personel.gumushane.edu.tr/tr/sayfa/i%C3%A7-kontrol/dok%C3%BCmanlar/formlar/) adresinden temin edecekleri Öğretim Üyesi Başvuru Dilekçelerinde, başvurdukları anabilim dalını belirterek, ekinde 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdan örneği, lisans, yüksek lisans, doktora mezuniyet belgeleri ve doçentlik sınavını başardığına ilişkin belgenin onaylı örnekleri ile özgeçmiş, yayın listesi ve
yayınlardan oluşan dosyayı 6 takım halinde Personel Daire Başkanlığına vereceklerdir. (Herhangi bir kurumda çalışanlar bu hizmetlerini gösterir belgelerini eklemeleri gerekmektedir.)

Doçent kadroları devamlı statüde olup, başvuracak adaylar (http://personel.gumushane.edu.tr/tr/sayfa/i%C3%A7-kontrol/dok%C3%BCmanlar/formlar/) adresinden temin edecekleri Öğretim Üyesi Başvuru Dilekçelerinde, başvurdukları anabilim dalını belirterek, ekinde 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdan örneği, lisans, yüksek lisans, doktora mezuniyet belgeleri ve doçentlik sınavını başardığına ilişkin belgenin onaylı örnekleri ile özgeçmiş, yayın listesi ve
yayınlardan oluşan dosyayı 4 takım halinde Personel Daire Başkanlığına vereceklerdir. (Herhangi bir kurumda çalışanlar bu hizmetlerini gösterir belgelerini eklemeleri gerekmektedir.)

Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adaylar http://personel.gumushane.edu.tr/tr/sayfa/i%C3%A7-kontrol/dok%C3%BCmanlar/formlar/ kısmındaki Öğretim Üyesi Başvuru Dilekçesi, 2 adet fotoğraf, nüfus cüzdan örneği, diploma (lisans, yüksek lisans, doktora veya uzmanlık belgelerinin onaylı örnekleri ) ile birlikte özgeçmiş, yayın listesi ve yayınlarından oluşan dosyalarını 4 takım halinde vereceklerdir.(Herhangi bir kurumda çalışanlar bu
hizmetlerini gösterir belgelerini eklemeleri gerekmektedir.)

Başvurular gazetede ilan edildiği tarihten itibaren 15 gün süre içerisinde Doktor Öğretim Üyesi kadroları için ilgili birime doçent ve profesör kadroları için Personel Dairesi Başkanlığı’na yapılacaktır. Posta ile yapılan başvurularda postada meydana gelen gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

Başvuruda bulunan adayların, başvurdukları kadro ile ilgili 2547 Sayılı Kanunun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ile “Gümüşhane Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme, Atanma ve Yeniden Atanma Kriterleri Yönergesi”nde aranan koşulları sağlamadığı sonradan tespit edilmesi halinde bu adayların ataması yapılmayacak ve başvuruları iptal edilecektir.

İlgililere duyurulur.

       

Kolay Hobiler