Akan HaberGündem

Giresun Belediyesinden Üniversite Öğrencileri İçin Eşya Kampanyası

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun Üniversitesi öğrencilerine eşya yardımdında bulunmak amacıyla “Kullanılmayan Eşyalarınızı Değerlendirelim” kampanyası başlattıklarını söyledi.

Aksu, yaptığı açıklamada, kampanya kapsamında Giresun halkından evlerinde bulunan ve kullanılmayan buzdolabı, fırın, ocak, mutfak eşyaları, kap kacak, koltuk, yatak, çekyat gibi eşyaları toplayıp ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtımını sağlayacaklarını söyledi.

Giresun Üniversitesinde eğitim gören öğrencileri misafir olarak gördüklerini belirten Aksu,”Giresun Belediyesi olarak bu öğrencilerimize katkı sağlamak amacıyla bu kampanyayı başlattık. Evinde kullanılmayan eşyası olan ancak verecek bir yer bulamayan insanlarımız ile ihtiyacı olan öğrencilerimizi bu kampanya ile buluşturmuş olacağız” dedi.

Kampanya için özel ekip oluşturduklarını ve eşyaların bu ekip tarafından yardımsever ailenin kapısından alındığını ifade eden Başkan Aksu, “Kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlarımızın ‘444 4 028’ nolu hattı aramaları yeterli. Belediyemiz tarafından oluşturulan özel ekip, vatandaşımızın evine kadar giderek eşyaları alacak. Giresun halkımızdan bu kampanyaya destek vermelerini istiyoruz” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu