Akademik Personel | 02 Şubat 2021, Salı

Genç Akademisyenler ve Lisansüstü Öğrencileri Yükseköğretim Yeterlilik Paneli

30 Nisan 2014
Genç Akademisyenler ve Lisansüstü Öğrencileri Yükseköğretim Yeterlilik Paneli
       

“Türkiye yükseköğretim yeterlilikler çerçevesi kapsamında genel olarak yükseköğretimin bundan sonraki gelişmesinde önemli bir katkı oluşturacağını ümit ediyoruz “

 

İstanbul Bilimler Akademisi (İBA) Vakfı, AvrupaBirliği  (AB) Bakanlığı ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından Akçakoca’da gerçekleştirilen  “Genç Akademisyenler ve Lisansüstü Öğrencileri Yükseköğretim Yeterlilik Paneli”  sona erdi.

Akçakoca ilçesinde bir otelde gereçekleşetirilen ve 4 gün süren panele  ilişkin AA muhabirine açıklama yapan İBA Vakfı Başkanı ve İstanbulMedeniyet  Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Gülfettin Çelik, programa bekledikleri  desteği ve ilgiyi gördüklerini söyledi.

Panel boyunca öğrenci ve öğretim görevlilerinin ciddiyetle konulara el  attığını anlatan Çelik, “Öğrenim tartışmaları ortaya çıktı, bu tartışmaların  nihayetinde de bir sonuç bildirgesi hazırlandı. Önümüzdeki günelerde bildirge  hazırlanmış olacak. Bu sonuç bildirgesinin, Türkiye yükseköğretim yeterlilikler  çerçevesi kapsamında genel olarak yükseköğretimin bundan sonraki gelişmesinde  önemli bir katkı oluşturacağını ümit ediyoruz. Hayırlara vesile olsun ” dedi.

Etkinliğe yaklaşık 20 üniversiteden 80 lisansüstü öğrencinin biraraya  geldiğini vurgulayan Çelik, şöyle konuştu:

“İBA olarak benzer faaliyetlere devam edeceğiz. Bazı projelerimiz var.  Örneğin yurtdışı öğrencilerini de bu sürece katarak Türkiye dışındaki eğitim  standartlarının fiili durumda onları da dinleyerek onların da katkısını ölçmek,  görmek ve Türkiye’ye taşımak istiyoruz. Burada en önemli konu başlığı,  yükseköğretimi karşılıklı yönetenler ve yönetilenler, hoca-öğrenci ilişkisinde  diyalogla katılımın olduğu bir işbirliğinin yürütülmesinin sağlıklı olacağına  dair bir yaklaşım ifade edildi.”

Program, katılımcılara plaket ve katılım belgesinin verilmesinin  ardından son buldu.

       

Kolay Hobiler