Akademik Personel | 19 Haziran 2018, Salı

Gazi Üniversitesi Eski Rektörü ve Farklı Üniversitelerden Çok Sayıda Akademisyen Tutuklandı

17 Ağustos 2016
Gazi Üniversitesi Eski Rektörü ve Farklı Üniversitelerden Çok Sayıda Akademisyen Tutuklandı
       

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik soruşturması kapsamında gözaltına alınan 9 kişiden, eski Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Büyükberber’in de aralarında bulunduğu 7’si tutuklandı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Ankara Adliyesi’ne getirilen 9 şüpheli, soruşturmayı yürüten savcılar tarafından sorgulandı.

Şüphelilerden 7’si tutuklanmaları talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliklerine sevk edildi. Diğer 2 zanlı ise savcılık sorgularının ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Nöbetçi mahkemeler, Prof. Dr. Süleyman Büyükberber, Genel Sekreter Muhammet Savaş Bayındır ve Personel Dairesi Başkanı Mehmet Saltan’ın da aralarında olduğu 7 kişinin tutuklanmasına hükmetti. Daha sonra bu kişiler, Sincan Cezaevi’ne götürüldü.

Çankırı Karatekin Üniversitesi çok sayıda akademisyenin evinde arama

Çankırı Karatekin Üniversitesinde görev yapan çok sayıda akademisyenin evinde ve çalışma odasında arama yapıyor.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Çankırı Karatekin Üniversitesinde görev yapan çok sayıda akademisyenin evinde ve çalışma odasında arama başlatıldı.

Alınan bilgiye göre, FETÖ’nün darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında Çankırı Karatekin Üniversitesinde görevli çok sayıda akademisyenin evinde, sabah saatlerinde, polis ekiplerince arama başlatıldı.

Ekipler, evlerdeki çalışmanın ardından zanlıların üniversitedeki odasında da arama yapıyor.

Polis ekiplerinin çalışması devam ediyor.

KÜ’de 1 okutman tutuklandı, 2 görevli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında Kastamonu Üniversitesinde (KÜ) görevli bir okutman tutuklandı.

Kastamonu Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, FETÖ’nün darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında, KÜ’de görevli okutman Sedat Kılınçarslan ile Prof. Dr. O.K. ve Yrd. Doç. Dr. F.İ’yi gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan Kılınçarslan tutuklanırken, O.K. ve F.İ. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bu arada FETÖ’nün darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltına alınan şube müdür vekili O.H. ve komiser A.T. de adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi, 7 akademisyenin ihracını istedi

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde (YYÜ) 7 akademisyenin ihracı için YÖK’e yazı gönderildiği bildirildi.

YYÜ’den yapılan yazılı açıklamada, FETÖ’nün darbe girişimine karşı ilk günden gerekli tepkinin verildiği, ülkede demokrasinin kazanması için gösterilen mücadelenin desteklendiği belirtildi.

Bu kapsamda YYÜ bünyesinde görev yapan 7 akademisyenin ihracı için YÖK’e yazı yazıldığı ve 13 personelin daha görevinden el çektirildiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğünün başlattığı Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında bir profesör, 2 doçent, 2 yardımcı doçent, 7 araştırma görevlisi ve 1 hemşire olmak üzere 13 personele daha görevden el çektirilirken, 7 akademisyen hakkında da ihraç talebiyle YÖK’e yazı yazıldı. Daha önce açığa alınan 29 personele ek olarak 13 personelle birlikte YYÜ’de toplam açığa alınan personel sayısı 42’ye ulaştı.”

4 profesör ve 3 doçent için yapılan ihraç talebiyle ilgili YÖK’ün karar vereceğini belirten YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ise FETÖ terör örgütüne bulaşmış hiç kimsenin üniversitede barınamayacağını kaydetti.

Kurulan soruşturma komisyonlarının titizlikle çalıştığını belirten Battal, suçlu olanların mutlaka cezasını çekeceğini bildirdi.

Antalya Üniversitesi personeli 26 kişi tutuklandı

Uluslararası Antalya Üniversitesinde gözaltına alınan zanlılardan adliyeye sevk edilen 31 kişiden 26’sı tutuklandı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Uluslararası Antalya Üniversitesinde gözaltına alınan 49 zanlıdan adliyeye sevk edilen 31 kişiden 26’sı tutuklandı.

FETÖ’nün darbe girişiminin ardından Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen soruşturma kapsamında, Uluslararası Antalya Üniversitesinde gözaltına alınan 49 şüpheliden 31’inin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Aralarında akademisyenlerin de bulunduğu 8’i kadın 31 kişi, güvenlik önlemleri eşliğinde adliyeye sevk edildi. Zanlılardan 26’sı mahkemece tutuklandı, 5’i ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Operasyon kapsamında üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Cihat Göktepe’nin de aralarında bulunduğu 16 kişinin ise ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

Bu arada, gözaltındaki iki kişinin sağlık sorunları nedeniyle serbest bırakıldığı öğrenildi.

Antalya’da 5 Ağustos tarihinde Uluslararası Antalya Üniversitesinde yapılan operasyonda, Rektör Göktepe’nin de aralarında bulunduğu 49 kişi gözaltına alınmıştı.

Erciyes Üniversitesinde 100 personele yakalama kararı

Erciyes Üniversitesinde (ERÜ), daha önce açığa alınan ve hakkında gözaltı kararı verilen 100 akademik ve idari personelin yakalanması için operasyon başlatıldı.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosunca yürütülen soruşturma kapsamında, ERÜ bünyesinde Fetullahçı Terör Örgütü içerisindeki faaliyetlerinden dolayı açığa alınan personelle ilgili savcılık talimatı ve mahkeme kararıyla gözaltı kararı verildi.

Hakkında gözaltı kararı verilen 100 akademik ve idari personelin yakalanması için Kayseri ile Ankara ve Tokat’ta eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Zanlıların, evlerinde arama çalışmaları ve gözaltı işlemleri devam ediyor.

Akdeniz Üniversitesi personeli 83 kişi adliyeye sevk edildi

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 83 kişi adliyeye sevk edildi

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Akdeniz Üniversitesinde gözaltına alınan 83 şüpheli adliyeye sevk edildi.

FETÖ’nün darbe girişiminin ardından Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 83 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, daha sonra adliyeye sevk edildi.

FETÖ’nün darbe girişimine ilişkin Akdeniz Üniversitesinde yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında bazı eski dekanlar, öğretim üyeleri ve Tıp Fakültesinde görevli doktorların da bulunduğu 147 şüpheli gözaltına alınmıştı. Bu kişiler arasında işlemleri tamamlanan 64 şüpheli, emniyetten serbest bırakılmıştı.

Hacıbektaş Veli Üniversitesinde görev yapan 3 kişi tutuklandı

Nevşehir’de 3 kişi tutuklandı

Nevşehir’de, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesinde görev yapan 3 kişi tutuklandı.

Nevşehir Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamaya göre, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan haklarında soruşturma başlatılan, Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesinde yüksekokul sekreteri olarak görev yapan Ercan Aksoy, Şube Müdürü Turan Göksel ve memur İdris Andıç gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, Nevşehir Sulh Ceza Hakimliğince tutuklandı.

Akdeniz Üniversitesinde gözaltına alınan 82 kişiden 47’si tutuklandı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Akdeniz Üniversitesinde gözaltına alınan 82 kişiden 47’si tutuklandı.

FETÖ’nün darbe girişiminin ardından Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen soruşturma kapsamında, gözaltına alınan 82 kişi emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Mahkemedeki ifadelerinin ardından zanlıların 47’sinin tutuklanmasına, 35’nin adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verildi. Tutuklananlar arasında, Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Altınel, İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yaşar Tuna, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Sadettin Sarı, İletişim Fakültesi Dekanı Muhammet Bilal Arık da bulunuyor.

FETÖ’nün darbe girişimine ilişkin Akdeniz Üniversitesinde yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında bazı eski dekanlar, öğretim üyeleri ve Tıp Fakültesinde görevli doktorların da bulunduğu 146 şüpheli gözaltına alınmıştı. Bunlar arasında işlemleri tamamlanan 64 şüpheli, emniyetten serbest bırakılmıştı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesinde 31 öğretim elemanı gözaltına alındı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) aralarında profesörlerin de bulunduğu çeşitli akademik unvanlara sahip 31 öğretim elemanı gözaltına alındı.

FETÖ’nün darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında, Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) ile Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince yürütülen operasyonda, OMÜ Vakfı başta olmak üzere çeşitli fakültelerde gözaltına alınan şüphelilerin odalarında ve evlerinde arama yapılıyor.

Operasyonun 45 ekipten 160 polisin katılımıyla düzenlendiği, aramalarda çok sayıda bilgisayar, hard disk, CD ve dokümana el konulduğu öğrenildi.

OMÜ’de çeşitli fakülte, yüksek okul ve idari birimlerde görevli profesör, doçent, yardımcı doçent ve araştırma görevlilerinin de aralarında bulunduğu daha önce görevden uzaklaştırılan ve haklarında yakalama emri çıkartılan isimlerin listesi şu şekilde sıralandı:

“Tıp Fakültesinde Prof. Dr. Abdülkerim Bedir, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığında Prof. Dr. Ahmet Bulut, Tıp Fakültesinde Uzman Ahmet Döner, Hukuk Fakültesi Dekanlığında Yrd. Doç. Ali Ekin, Diş Hekimliği Fakültesinde Prof. Dr. Alp Erdin Koyutürk, Tıp Fakültesi Dekanlığında Prof. Dr. Beşir Levent Altuntop, Mühendislik Fakültesinde Prof. Dr. Bünyamin Karabulut, Tıp Fakültesinde Prof. Dr. Cafer Eroğlu, Mühendislik Fakültesinde Yrd. Doç. Dr. Cengiz Tepe, Tıp Fakültesinde Uzm. Dr. Coşkun Kaya, Sosyal Bilimler Enstitüsünde Araştırma Görevlisi Enes Er, Yeşilyurt Demir Çelik MYO Öğretim Görevlisi Erkan Demirci, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığında Prof. Dr. Fatih Yüksel, Alaçam MYO-Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Bölümünden Ferhat Özmen, Eğitim Fakültesi Dekanlığında Yrd. Doç. Dr. Hacı Bayram Yılmaz, Yeşilyurt Demir Çelik MYO Öğretim Görevlisi Hakan Emre Baydan, Eğitim Fakültesi Dekanlığında Yrd. Doç. Dr. Hasbi Aslan, Eğitim Fakültesi ve Diş Hekimliği Dekanlığından İsmail Gelen, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Araştırma Görevlisi Mahmut Tuğrul Torun, Samsun Meslek Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Mehmet Pusa, Tıp Fakültesinde Uzm. Dr. Mehmet Açıkgöz, Tıp Fakültesinde Yrd. Doç. Dr. Murat Yüce, Samsun Meslek Yüksek Okulu Araştırma Görevlisi Murat Emir, Tıp Fakültesi Dekanlığında Prof. Dr. Mustafa Sünbül, Yabancı Diller Yüksek Okulunda Öğretim Görevlisi Nurettin Köroğlu, Tıp Fakültesi Dekanlığında Prof. Dr. Osman Hakan Leblebicioğlu, Hastane Başhekimliğinde Biyolog Sibel Karaman, Eğitim Fakültesi Dekanlığında Doç. Dr. Sönmez Pamuk, İlahiyat Fakültesi Dekanlığında Doç. Dr. Yakup Keskin, Eğitim Fakültesi Dekanlığında Prof. Dr. Zeki Karakaya ve Fen Edebiyat Fakültesinde Prof. Dr. İbrahim Uçar.”

Erzurum’daki, FETÖ soruşturmasında 1 akademisyen tutuklandı

Erzurum’da, FETÖ’nün Atatürk Üniversitesi’ndeki önde gelen isimlerinden olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Eski Yakutiye Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Yıldırım, tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ’ye yönelik soruşturmayı yürüten Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda Yıldırım, üniversite kampüsündeki lojmanlardaki evinde gözaltına alındı.

Daha sonra emniyete getirilen Yıldırım, buradaki işlemlerinin ardından mahkemeye sevkedildi.

Cumhuriyet savcısı tarafından ifadesinin alınması sonrası sulh ceza hakimliğine çıkartılan Yıldırım, “Terör örgütü FETÖ üyesi olmak” suçundan tutuklanıp cezaevine konuldu.

Yıldırım’ın, FETÖ’nün söz konusu üniversitedeki önde gelen isimlerinden olduğu, üniversite personeline örgün faaliyetlerine katılmaları ile örgütün gazete ve dergilerine abone olmaları konusunda baskı yaptığı ve örgüt lehine sosyal paylaşım sitelerinde paylaşımlarda bulunduğu belirtildi.

Kahramanmaraş’ta KSÜ akademisyeni 22 kişi gözaltına alındı

Kahramanmaraş’ta KSÜ akademisyenlerine yönelik operasyonda 22 kişi gözaltına alındı

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi sonrası yürütülen soruşturma kapsamında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesindeki (KSÜ) akademisyenlere yönelik operasyonda 22 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ’nün darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturmada, Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ve Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, bazı akademisyenlerin ev ve iş yerlerinde arama yaptı.

Gözaltına alınan 22 şüpheli, sağlık kontrolünün ardından emniyete götürüldü.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nde 36 kişi gözaltına alındı

İzmir’de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen İzmir Katip Çelebi Üniversitesinin (İKÇÜ) akademisyen ve çalışanlarından oluşan 44 kişiden 36’sı yakalandı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato’nun yürüttüğü soruşturma kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince bazı adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonda, haklarında gözaltı kararı bulunan İKÇÜ akademisyen ve personeli 44 kişiden 36’sı yakalandı.

Ekipler tarafından şüphelilerin adreslerinde arama yapıldı, bazı belgeler ile dijital verilere el konuldu.

Pamukkale Üniversitesi’nde 9 akademisyen gözaltına alındı

Denizli’de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan 12 Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) personelinden 9’u, savcılığın itirazı üzerine tekrar gözaltına alındı.

Denizli Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ/PDY’nin PAÜ’deki yapılanmasına yönelik 2 Ağustos’ta düzenlenen operasyonda gözaltına alınan ve 11 Ağustos’ta adli kontrol şartıyla serbest bırakılan 12 personelden 9’u hakkındaki karara savcılık itiraz etti. İtirazı değerlendiren mahkeme, 9 kişinin tekrar gözaltına alınmasına karar verdi.

PAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Kenan Çoyan, PAÜ Rektörlüğü Özel Kalem Müdürü Ahmet Erdoğmuş, Prof. Dr. Ilgaz Akdoğan, Prof. Dr. Bayram Çırak, Prof. Dr. Ali Keskin, Doç. Dr. Hakan İsmail Sarı, Doç. Dr. Ali Koçyiğit, Doç. Dr. Yasemin Işık Balcı ve Yrd. Doç. Dr. Fethullah Kenar, tekrar gözaltına alındı.

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY’ye yönelik soruşturma kapsamında, PAÜ Rektörlüğü ile çeşitli fakültelerde 2 Ağustos’ta arama yapmıştı. Aramanın ardından Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ile Genel Sekreter Prof. Dr. Kenan Çoyan’ın da aralarında bulunduğu 43 akademik ve idari personel gözaltına alınmıştı.

Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Rektör Bağcı, YÖK tarafından açığa alınırken 27’si akademik personel olmak üzere 30 kişi, 11 Ağustos’ta tutuklanmış ve 12 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Dicle Üniversitesinde, 19 personel tutuklandı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Dicle Üniversitesine (DÜ) yönelik başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 20 akademisyen ve idari personelden 19’u tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca DÜ’de FETÖ ile bağlantıları olduğu gerekçesiyle açığa alınan akademisyen ve idari personelin yer aldığı 20 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye götürüldü.

Savcılık ifadelerinin ardından tutuklama talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilen 20 şüpheliden 19’u tutuklandı, bir kişi ise adli kontrol hükümlerince serbest bırakıldı.

Soruşturma kapsamında haklarına yakalama kararı çıkarılan 77 kişiden 64’ü gözaltına alınmıştı. 13 kişinin ise yakalanması için başlatılan çalışmalar sürüyor.

Daha önce aynı soruşturma kapsamında gözaltına alınan üniversitede görevli 61 kişiden aralarında eski rektör Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç’ın da bulunduğu 9 kişi tutuklanmıştı.

Tunceli Üniversitesinde 2 araştırma görevlisi açığa alındı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, Tunceli Üniversitesinde 2 araştırma görevlisi ile bir idari personel daha açığa alındı.

Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, devam eden FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, üniversitede görevli 2 araştırma görevlisi ve bir idari personelin daha açığa alındığını, bu kişiler hakkında idari soruşturma başlatıldığını belirtti.

Aynı soruşturma kapsamında daha önce 29 akademik personel ile bir idari personelin açığa alındığını anımsatan İpek, üniversitede açığa alınan akademik ve idari personel sayısının 33’e yükseldiğini kaydetti.

Niğde Üniversitesinde gözaltına alınan 2 akademisyenden tutuklandı

Niğde Üniversitesinde gözaltına alınan 25 akademisyenden 2’si tutuklandı, diğerleri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Niğde Üniversitesinde gözaltına alınan 25 akademisyenden 2’si tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Niğde Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alınan 25 akademisyen, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye gönderildi.

Savcılık sorgularından sonra mahkemeye çıkarılan zanlılardan 2’si tutuklandı, 23’ü adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Melikşah Üniversitesi’nde gözaltı olan 73 kişi adliyeye sevk edildi

Kayseri’de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında kapatılan Melikşah Üniversitesinde görevli akademisyen ve üniversite yöneticilerinin de aralarında olduğu 73 kişi adliyeye sevk edildi.

FETÖ/PDY soruşturması çerçevesinde, örgüte yakın Burç Eğitim Vakfına bağlı eğitim verirken kapatılarak, Erciyes Üniversitesine bağlanan Melikşah Üniversitesine yönelik operasyonda gözaltına alınan 73 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, adliyeye sevk edildi.

Eski Milletvekili ve KTÜ’de görevli 16 akademisyen adliyeye sevk edildi

Eski AK Parti Trabzon Milletvekili Bıyıkıloğlu ile KTÜ’de görevli 16 akademisyen adliyeye sevk edildi

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, eski AK Parti Trabzon Milletvekili Prof. Dr. Aydın Bıyıklıoğlu’nun da aralarında bulunduğu Karadeniz Teknik Üniversitesinde (KTÜ) görevli 17 kişi adliyeye sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, soruşturma kapsamında Trabzon Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince 10 gün önce Ankara’daki evinde gözaltına alınarak Trabzon’a getirilen 24. dönem AK Parti Trabzon Milletvekili Bıyıklıoğlu ile KTÜ’de görevli 16 akademisyenin, emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, çevik kuvvet ekiplerince polis midibüsüne bindirilerek Trabzon Adliyesi’ne götürüldü.

Melikşah Üniversitesi’nde gözaltına alınan 73 kişi adliyeye sevk edildi

Kayseri’de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında kapatılan Melikşah Üniversitesinde görevli akademisyen ve üniversite yöneticilerinin de aralarında olduğu 73 kişi adliyeye sevk edildi.

FETÖ/PDY soruşturması çerçevesinde, örgüte yakın Burç Eğitim Vakfına bağlı eğitim verirken kapatılarak, Erciyes Üniversitesine bağlanan Melikşah Üniversitesine yönelik operasyonda gözaltına alınan 73 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar, adliyeye sevk edildi.

Anadolu Ajansı
       

BENZER HABERLER