Akademik Personel | 27 Aralık 2020, Pazar

Gazi Üniversitesi 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Yüksek Lisans ve Doktora Başvuruları

29 Haziran 2015
Gazi Üniversitesi 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Yüksek Lisans ve Doktora Başvuruları
       

Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitü’ne belirtilen kontenjanlar dahilinde Anabilim Dallarına 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı için Tezli Yüksek Lisans ve Doktora programlarına öğrenciler alınacaktır.

Ekran Resmi 2015-06-28 15.45.08

2015-2016 Yüksek Lisans ve Doktora İlanları

Kontenjanlar ve özel şartlar için tıklayınız.
İlan metni için tıklayınız.

GENEL ŞARTLAR

1. Adayların yüksek lisans programlarına başvurabilmeleri için dört yıllık lisans diploması, doktora programlarına başvurabilmeleri için yüksek lisans diplomasına sahip olmaları gerekir.

2. Lisans ve/veya yüksek lisans öğrenimini yurt dışında tamamlayan adayların Yüksek Öğretim Kurulunca verilmiş denklik belgesine sahip olmaları gerekir.

3. Adaylar başvurdukları programın puan türünde ALES’ten 60,00 ve üzeri (2012 yılı güz dönemi ve daha sonraki yıllardaki ALES puanları geçerlidir) veya Yükseköğretim Kurulunca Denkliği verilmiş sınavların birisinden eş değer puan almaları gerekir.

4. Doktora programlarına başvuru için KPDS/ÜDS/YDS/e-YDS veya Yüksek Öğretim Kurulunca bu sınavlara eş değerliliği verilmiş yabancı dil sınavlarından 55 ve üzerinde bir puana sahip olmak şartı aranır. Ayrıca, bazı anabilim dalları akademik kurullarınca yüksek lisans ya da doktora programları yabancı dil puanı için özel şartı belirlemişlerdir. Özel Şartlar ve Kontenjan tablosu için tıklayınız.

5. Gazi Üniversitesinden mezun olan adaylar Gazi Üniversitesi Not Dönüşüm Tablosunu, Gazi Üniversitesi dışındaki üniversitelerden mezun olan adaylar YÖK Dönüşüm Tablosunu kullanacaklardır. EK 1(a): YÖK Dönüşüm Tablosu için tıklayınız. EK 1(b): Gazi Üniversitesi Dönüşüm Tablosu için tıklayınız.

6. Mektup veya e-posta yolu ile yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır.

7. Adaylar Gazi Üniversitesi bünyesindeki tezli lisansüstü programlardan en fazla ikisine başvurabilir. Başvurulan programların giriş sınav saatlerinin veya kesin kayıt sonrası ders programlarının çakışması durumunda Enstitünün sorumluluğu yoktur.

       

Kolay Hobiler