GündemManşet Haber

Gazete İlanıyla Satılık Üniversite

Geçen hafta gazetelerde ilginç bir ilan yer aldı. Bir vakıf aracılığıyla kuruluş aşamasındaki üniversitenin devredileceği belirtildi. Ancak ilanda ne vakfın, ne de üniversitenin adına yer verilmedi. Üstelik henüz kuruluşu tamamlanmamış bir üniversitenin, devredilmesinin yasalara aykırı olup olmadığı sorusu da kafaları karıştırdı.

İlanda bir iletişim ajansının telefonu yer aldı. Telefona cevap verenler de ne vakfın ve ne de kurulması planlanan üniversitenin adını açıklamadı. Arayanlara da iletişim bilgilerinin gönderilmesini, vakıf yöneticilerinin konuyu ‘değerlendirip’ geri döneceği belirtildi.  t
Geçen hafta perşembe günü yayımlanan ilanın Hakan İlaga tarafından İlaga Vakfı’nı üniversite kurma hakkı ile birlikte devretmek amacıyla verildiği öğrenildi. Ancak üniversitenin kurulacağı şehir, vakfın nerede olduğu gibi konular hakkında açıklama yapılmazken vakıf yöneticilerinin neden bilgi vermek istemediği ve vakfı neden devretmek istedikleri ise kafalarda soru işareti olarak kaldı.

Üniversite kurma hakkı ile devredilecek

Hürriyet Gazetesi’nde de iki gün yayımlanan ilanda şöyle deniliyordu:
“2003-2007 yılları arasında yükseköğretim faaliyetinde bulunan vakfımız, üniversite kuruluşu aşamasındadır. Vakfımızı, üniversite kurabilme hakkı ile birlikte devretmeyi düşünüyoruz.”

Kaynak: Hürriyet

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu