Akademik Personel | 18 Eylül 2019, Çarşamba

Fulbright, Prof. Dr. Aziz Sancar onuruna 50 bin dolar burs verecek

28 Ocak 2017
Fulbright, Prof. Dr. Aziz Sancar onuruna 50 bin dolar burs verecek
       

Fulbright Türkiye’den yapılan duyuruda 2015 yılında Nobel Kimya ödülüne layık görülen Prof. Dr. Aziz Sancar onuruna düzenlenen bursta öğrencilere 50.000 dolar burs vereceği belirtildi.

2018-2019 eğitim-öğretim yılını kapsayacak olan hak kazanan öğrenciler burs kapsamında North Carolina Üniversitesi, Chapel Hill Kampüsü’nde doktora yapma hakkı kazanacaklar, ayrıca Kimya bölümünde kayıtlı olacağı bilgisine yer verildi.

Prof. Dr. Aziz Sancar onuruna verilen burs Biyokimya ve Biyofizik alanlarını kapsıyor. Burs süresi 2 yıl olmakla birlikte North Carolina Üniversitesi takvimine göre tarihler netleştirilecektir. 1. yılında akademik anlamda başarı gösteren öğrenciler 2. yılda da burs almaya devam edebilecek.

Yıllık 50 bin dolar olan burs miktarı, North Carolina Üniversitesi’ndeki eğitim, kitap, yerleşme, sağlık masraflarının yanı sıra aylık 1.380 dolar olan burs verilecek. Hak kazanan öğrencilerin uçak bilet masrafları da karşılacaktır.

Profesör Aziz Sancar Doktora Bursu’na başvuracak adayların Fulbright Doktora Bursu‘nun şartlarını karşılıyor olması gerekmektedir. Bu şartlara ek olarak Profesör Aziz Sancar Doktora Bursu için istenen belgeler şunlardır:

Daha fazla bilgi edinmek için [email protected] ya da [email protected] e-posta adresleri üzerinden iletişime geçilebileceği gibi bursun ilgili sayfasına gitmek için buraya tıklayınız.