Akademik Personel | 17 Şubat 2019, Pazar

Fırat Üniversitesi Akademik Kadro İlanı

31 Mart 2018
Fırat Üniversitesi Akademik Kadro İlanı
       

Fırat Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 Sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atama Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca Öğretim Üyesi alınacaktır.

1 – Atamalarda, Üniversitemiz Senatosunca kabul edilen ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri”ndeki esaslar uygulanacaktır.

2 – Profesör kadroları daimi statüde olup, bu kadroya başvuracak adayların; www.firat.edu.tr adresinde bulunan dilekçeyi doldurarak ekinde, özgeçmişlerini, doçentlik başarı belgelerini, bilimsel yayınlarını, kongre-konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, eğitim-öğretim faaliyetlerini, yönetimlerinde devam eden ve biten lisansüstü çalışmalarını, üniversite veya ileri Teknoloji Enstitülerine katkılarını kapsayan 6 (altı) adet dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

3 – Doçent kadroları daimi statüde olup, bu kadroya başvuran adayların, www.firat.edu.tr adresinde bulunan dilekçeyi doldurarak ekinde Doçentlik Başarı belgelerini, özgeçmişlerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

4 – Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların, www.firat.edu.tr adresinde bulunan dilekçeyi doldurarak, ekinde kısa özgeçmişlerini, doktora diplomasının onaylı birer örneği ile bilimsel yayın ve çalışmalarını kapsayan 4 (dört) adet dosyayı Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

5 – Başvurular ilan yayım tarihinden itibaren 15 gündür. Süresi içerisinde yapılmayan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

 

Unvanı=========>> Profesör Doçent Dr. Öğr. Üyesi AÇIKLAMALAR
Birimi Anabilim Dalı Drc. Adet Drc. Adet Drc. Adet
Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık 5-1 Rehberlik ve Psikolojik anabilim dalında doktora yapmış olmak. Mobil iletişim araçlarının problemli kullanımı üzerine deneysel ve betimsel çalışmaları bulunmak.
İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi 5-1 Arkeoloji anabilim dalında doktora yapmış olmak. Batı Anadolu Kalkolitik Dönem konusunda çalışmaları bulunmak.
Mühendislik Fakültesi Mekanik 1-1 İnşaat Mühendisliği lisans mezunu olmak. Sığ temellerin rijitlik hesabı üzerine çalışmaları bulunmak
Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik 4-1 Ebelik veya Hemşirelik lisans mezunu olmak. Hemşirelik Anabilim Dalı veya Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliğinde doktora yapmış olmak. Preeklemsili gebelerle ilgili çalışmaları olmak.
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 4-1 Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Tıbbi Fizyoloji Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak.
Hemşirelik 4-1 Hemşirelik alanında doktora yapmış olmak. Kolerektal kanser cerrahisi uygulanan hastalarla ilgili çalışmaları bulunmak.
Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji 1-1 İlgili alanda doçent olmak. Herhangi bir Yükseköğretim kurumunda öğretim üyesi deneyimine ve eğitici eğitimi belgesine sahip olmak.
Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi 1-1 İlgili alanda doçent olmak. Doçentlik sözlü sınavında başarılı olmak.
Psikiyatri 1-1 İlgili alanda doçent olmak. Doçentlik sözlü sınavında başarılı olmak.
Teknoloji Fakültesi Mekanik 1-1 İnşaat Mühendisliği lisans ve doktora mezunu olmak. Konvansiyonel/Yenilikçi yapı güçlendirme yöntemleri üzerine çalışmaları bulunmak.
TOPLAM 1 2 7

 

 

TÜM AKADEMİK İLANLAR İÇİN Tıklayınız

 

       

BENZER HABERLER