Akademik Personel | 30 Ekim 2020, Cuma

Film Sitesi Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

Film Sitesi Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar
       

Film çekmek bir sanat işidir ve ülkemiz bu sanatı oldukça başarılı bir şekilde icra ediyor. Film izlemek herkesin hoşlandığı bir sosyal aktivitedir. Bu aktiviteyi kimi zaman sinema salonlarında, kimi zaman ise evimizde gerçekleştiriyoruz. Evde film izlemek genelde internet üzerinden gerçekleşiyor. Birçok izleyici internetten film izlemek hususunda oldukça rahatsız olmuş durumda. Binlerde film izleme web sayfası var fakat içlerinden çok azı iş görür düzeyde. Diğerleri ise ya reklama dayalı ya da alt yapıları çok bozuk. Bu durum da kullanıcı açısından hoşnut olunmayan bir durum. İzleyiciler isteklerini karşılayacak film izleme adresi bulmakta güçlük çekmektedir.

Film izlenecek web adresinin özellikleri neler olmalı?

Filmleri doğru web adreslerinden izlemek gerekmektedir. Web sitelerinin hangi kriterleri taşıması gerektiğinden biraz bahsedelim.
• Film izlenecek web sitesinin altyapısının güçlü olması gerekmektedir. Birçok web sayfası kurucusu düşük maliyetlerle iş yapmaya çalıştıklarından pek olumlu sonuçlar alınamamaktadır. İyi işler çıkartmak için maliyetleri biraz arttırmak gereklidir ki söz konusu film izlemek olduğunda bu durum oldukça önemlidir.
• İzleyicilere sunulacak filmlerin kaliteli, iyi filmlerden oluşması. IMDP puanlarını baz alarak belirli sınırları aşmış filmleri yayınlayan siteleri tercih etmeliyiz. Ya da düşük puanlı az talep gören filmleri ayrı bir kategoride barındırabilirler. O filmleri izlemek isteyecek birileri de mutlaka olacaktır.
• Film izlenecek web sayfalarında reklam görsellerinin olması bir kaçınılmaz. Çünkü bu işler ne yazık ki başka türlü dönmüyor. Sizin ücretsiz izlediğiniz filmin elbet bir bedeli olmalı. Sizin gördüğünüz ürün ve hizmet reklamları karşılığında web sitesine paralar ödeniyor. Bu tamam da o reklam kutucuklarının web sayfasının tam ortasında yer almaları elbette ki sinir bozucu.
• Web sitesi bünyesinde bulundurduğu yabancı filmler için Türkçe dublaj filmler ve Türkçe altyazılı filmler seçeneklerini mutlaka izleyiciye sunmalı.
• Güncel kalmalı. İçinde bulunduğumuz zaman gereği güncel filmleri ana sayfada tutmalı. 2015 filmleri ‘ni ziyaretçiye sunmalı.
• Web sitesinin destek ekibi olmalı. İzleyici, listelerde bulunmayan filmleri destek ekibinden talep ederek yayınlanmasını sağlayabilmeli.

Aranılan kriterleri bünyesinde barındıran www.filmdikizle.com adresi sizleri geniş içeriğiyle ziyaret etmeye davet ediyor.

       

Bedava internet - Nasıl