GündemSlayt Haber

Fenerbahçe Üniversitesi Silivri’de Kurulacak

YÖK’ün kurulması için izin verdiği ‘Fenerbahçe Üniversitesi’nin Silivri’de belediyenin tahsis edeceği alanda yapılacağı belirtildi. Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, “Silivrimiz’e hayırlı olsun” dedi.

YÖK İki Üniversite Kurulacağını Açıkladı ve 14 Fakülteye Dekan Atadı

YÖK önceki gün yaptığı açıklamada, 2 bin 547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve buna dayanılarak çıkarılan Yükseköğretim Kurumları Yönetmeliği kapsamında FenerbahçeEğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı’nın YÖK Genel Kurulu’na yaptığı sunumun ardından uygun bulunarak kabul edildiğini bildirdi. Açıklamada Fenerbahçe Üniversitesi’nin kuruluş kanununun TBMM Genel Kurulu’ndan geçtikten sonra Resmi Gazete’de yayımlanması ile tüzel kişilik kazanacağı belirtildi.

Geçen ocak ayında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile görüşen ve Fenerbahçe Üniversitesi için arsa sözü veren Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar bu karar üzerine, “İlçemize hayırlı olsun” dedi. Belediye Başkanı Işıklar, “YÖK, 17 Mart’ta son kararını verdi. Silivrimiz’de yapılması konusunda her türlü konuda uzlaştığımız Fenerbahçe Üniversitesi için ‘Uygundur’ kararını verdi. Dosya meclise gönderdi. Göreve geldiğimiz günden bu yana kentimizi bir çekim merkezi yapmak, turizmden eğitime kadar her alanda bir marka kent yaratmak en büyük arzumuz ve ısrarımızdı. Bugün bu ısrar ve azmimizin meyvelerini almaya başladığımız gündür. Silivrimiz’e hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: Hürriyet

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu