Bilim-Teknoloji

Facebook’tan Haber Uygulaması: Paper

Kullanıcı sayısını artırmayı hedefleyen Facebook, yeni uygulaması Paper’ı duyurdu. İlk olarak iPhone sürümünün kullanıma sunulacağı uygulama haber kaynaklarından derlediği içerikleri sunuyor.

 

Facebook, kullanıcılarına daha fazla haber hizmeti sunmak için Paper adını verdiği uygulamayı kullanıma sunmaya hazırlanıyor. 3 Şubat Pazartesi gününden itibaren ilk olarak iPhone’a gelecek yeni uygulamada 19 farklı konu başlığı yer alıyor.
Facebook’un haber akışının da yer alacağı uygulama ile sosyal ağ üyelerine daha fazla haber hizmeti verilecek. Flipboard, Newstand ve benzeri uygulamaları andıran bir arayüze sahip olan Paper, kullanıcılara kendi haberlerini paylaşma imkanı da sunacak.
Önceden onaylı haber kaynaklarının yer alacağı uygulama üzerinde sesli ve görüntülü içerikler de gösterilebilecek. Uygulamanın şimdilik iOS (iPhone için) sürümü kullanıma sunuluyor. Tablet ya da Android sürümü konusunda ise bilgi verilmedi.
Son dönemde hatırı sayılır bir genç kitle kaybeden Facebook, yeni özellik ve uygulamalarla kullanıcı sayısını arttırmaya çalışıyor. Paper’ın da bu uygulamalardan biri olması bekleniyor.

Kaynak: Sabah

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu