Akademik Personel | 25 Mayıs 2019, Cumartesi

Evrakta Sahtecilikle İşsizlik Maaşı Alan 6 Kişi Tutuklandı

Evrakta Sahtecilikle İşsizlik Maaşı Alan 6 Kişi Tutuklandı
       

Sivas merkezli olmak üzere FETÖ/PDY üyelerine düzenlenen operasyonla .örgüte bağlı okullarda çalışmalarına devam ettikleri halde devletten de sahte evraklar düzenleyip işsizlik maaşı aldıkları tespit edilen kırk iki kişiden altısı tutuklandı.

Sivas Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmada, örgüte ait okullarda öğretmenlik, idarecilik ve yöneticilik yapan ayrıca bazı illerde ‘kurum imamı’ oldukları gerekçesiyle gözaltında olan on zanlı hakkındaki işlemler sona erdi.

Adliyeye gönderilen (Ş.Y, B.T, M.Ş, K.Ö, S.A ve E.K) altısı tutuklanırken, dördü de (C.K, İ.Y, S.K ve İ.Y) adli kontrolde tutulmak üzere serbest kaldı. Yapılan soruşturmada tutuklu sayısı yirmi iki kişiye ulaştı.

Sivas, Ankara, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, Kahramanmaraş, Kastamonu, Sinop, Kırşehir, Kayseri, Konya, Samsun, Trabzon, Tokat ve Yalova olmak üzere toplam on beş ildeki örgüt okullarında çalıştıkları halde evrakta sahtecilik yaparak devletten işsizlik maaşı alan ve bu parayı örgüt gelirine dahil ettikleri Mali Suçları Araştırma Kurulu(MASAK) raporuyla tespit edilmiş olup zanlılardan bazılarının şifreli haberleşme sistemi olan ByLock kullanan zanlıların 12.01.2017’de başlayan operasyonda kırk iki kişi gözaltına alınmıştı. Kaçak olan üç zanlının arama çalışmaları ise sürmekte.

AA

       

BENZER HABERLER