Akademik Personel | 16 Haziran 2021, Çarşamba

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Doçent ve Profesör Alımı Yapacak

11 Ağustos 2019
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Doktor Öğretim Üyesi Doçent ve Profesör Alımı Yapacak
       

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi çeşitli alanlarda doktor öğretim üyesi, profesör ve doçent alımı yapacak.

 

Not: Mobil cihazlarda yatay sürükleyerek diğer sütunları görebilirsiniz.

UnvanıDer.AdediBirimiBölümüAnabilim/ Anasanat DalıAÇIKLAMALAR
Profesör11Mühendislik- Mimarlık Fak.Bilgisayar MühendisliğiBilgisayar YazılımıTıbbi verilerin bilgisayar modellemesi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Profesör11İlahiyat Fak.İslam Tarihi ve Sanatlarıİslam TarihiSiyer, Kuzey Afrika ve Endülüs tarihi konularında çalışmalar yapmış olmak.
Profesör11Tıp Fak.Dahili Tıp BilimleriFiziksel Tıp ve RehabilitasyonOsteoporoz ve osteoartritin moleküler
mekanizmaları konularında çalışmalar yapmış olmak.
Profesör11Tıp Fak.Dahili Tıp BilimleriFarmakolojiFarmakogenetik alanında çalışmalar yapmış olmak.
Profesör11İktisadi ve İdari Bilimler Fak.İktisatİktisat PolitikasıSavunma ekonomisi alanında çalışmaları olmak.
Profesör11Eğitim Fak.Temel EğitimSınıf EğitimiTers-yüz sınıflar modeli ve oyunla öğretim konularında bilimsel çalışmaları bulunmak.
Profesör11Fen Edebiyat Fak.FizikAtom ve Molekül Fiziğiİlaç Moleküllerinin Moleküler Spektroskopik İncelenmesi üzerine çalışmaları olmak.
Profesör11Sanat Tasarım Fak.Görsel SanatlarResimResim Anasanat Dalı’nda Sanatta Yeterlik yapmış olmak. Doçentliğini Güzel Sanatlar Temel Alanı, Plastik Sanatlar Alanından almış olmak. Özgün
Baskı alanında çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Mühendislik- Mimarlık Fak.Endüstri MühendisliğiYöneylem AraştırmasıÇok amaçlı programlama konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Mühendislik- Mimarlık Fak.Makine MühendisliğiEnerjiKaplamalarda ısı iletimi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Mühendislik- Mimarlık Fak.Makine MühendisliğiMakine Teorisi ve DinamiğiTırlama titreşimleri konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Mühendislik- Mimarlık Fak.MimarlıkBina BilgisiKent kimliği konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Mühendislik- Mimarlık Fak.Kimya MühendisliğiKimyasal TeknolojilerYüzey karakterizasyonu konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Mühendislik- Mimarlık Fak.Metalurji ve Malzeme MühendisliğiMalzemeİntermetalik ve kaynak konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Mühendislik- Mimarlık Fak.Jeoloji MühendisliğiMineraloji PetrografiKil ve asbest konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Mühendislik- Mimarlık Fak.İnşaat MühendisliğiYapıAlkali aktivasyon konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Tıp Fak.Cerrahi Tıp BilimleriGenel CerrahiGastroenteroloji Cerrahisi doçenti olmak ve kolon
rektum cerrahisi (koloproktoloji) Avrupa yeterlilik sertifikasına sahip olmak.
Doçent11Tıp Fak.Cerrahi Tıp BilimleriPatolojiRenal hücreli karsinomlarda, kanser kök hücre belirtecinin prognostik önemi ile ilgili çalışması
olmak.
Doçent11Tıp Fak.Cerrahi Tıp BilimleriAnesteziyoloji ve ReanimasyonPediatrik Erişkin Kardiyovasküler Cerrahi deneyimli ve bu alanda yayınları olmak.
Doçent11Tıp Fak.Cerrahi Tıp BilimleriKulak Burun Boğaz HastalıklarıKulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanı olmak.
Doçent11Tıp Fak.Cerrahi Tıp BilimleriBeyin ve Sinir CerrahisiSpinal ve Periferik Sinir Cerrahisi konusunda klinik ve deneysel çalışmaları olmak.
Doçent11Tıp Fak.Dahili Tıp BilimleriRadyasyon OnkolojisiJinekolojik kanserler brakiterapisi konusunda deneyimi olmak.
Doçent11Tıp Fak.Dahili Tıp BilimleriRadyolojiGirişimsel Radyoloji alanında nonvasküler ve
nörovasküler işlemlerde klinik tecrübe ve çalışmalara sahip olmak.
Doçent11Tıp Fak.Dahili Tıp BilimleriAile HekimliğiAile Hekimliği alanında en az 3 yıl lisans düzeyinde ders vermiş olmak.
Doçent11Tıp Fak.Temel Tıp BilimleriBiyoistatistikİlgili alanda doktora yapmış olmak, yaşam analizi, eksik gözlem ve çoklu değer atama konularında
çalışmış ve alanla ilgili yayınlar yapmış olmak.
Doçent11Tıp Fak.Temel Tıp BilimleriHistoloji ve EmbriyolojiTransmisyon elektron mikroskop (TEM) ve scanning elektron mikroskop (SEM) düzeyinde
tecrübe sahibi olmak.
Doçent11Sağlık Bilimleri Fak.HemşirelikÇocuk Sağlığı ve Hastalıkları HemşireliğiDoçentlik unvanını Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği alanında almış olmak, anneleri doğuma hazırlık, çocuklarda örselenme ve geleneksel uygulamalar konularında çalışmalar
yapmış olmak.
Doçent11Sağlık Bilimleri Fak.Hemşirelikİç Hastalıkları HemşireliğiDoçentlik unvanını İç Hastalıkları Hemşireliği alanında almış olmak, onkoloji hemşireliği ve romatoloji hemşireliği alanlarında çalışmalar
yapmış olmak.
Doçent11Fen Edebiyat Fak.FizikKatıhal FiziğiYarıiletken ve Süperiletken malzemeler alanında deneysel veya teorik çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Fen Edebiyat Fak.FizikGenel FizikOksit camların elektrik, optik, yapısal veya termal özellikleri üzerine çalışmaları olmak.
Doçent11Fen Edebiyat Fak.Matematik-BilgisayarUygulamalı MatematikGrup değişmezlik analizi ve korunum kanunları üzerine çalışmaları olmak.
Doçent11Fen Edebiyat Fak.KimyaAnorganik KimyaKoordinasyon polimerlerin sentezi ve gaz adsorpsiyon özellikleri üzerine çalışmaları olmak.
Doçent11Fen Edebiyat Fak.KimyaOrganik KimyaKumarin içeren azoboyar maddelerin sentez ve fotofiziksel özellikleri üzerine çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Fen Edebiyat Fak.Türk Dili ve EdebiyatıYeni Türk DiliEski Anadolu Türkçesi, Azerbaycan Türkçesi ve İran Türklerinin dilleri üzerine çalışmaları olmak.
Doçent11Fen Edebiyat Fak.Türk Dili ve EdebiyatıEski Türk EdebiyatıMesneviler üzerine çalışmaları olmak.
Doçent11Fen Edebiyat Fak.Türk Dili ve EdebiyatıTürk Halk EdebiyatıKadın folkloru ve Türk halk anlatıları üzerine çalışmaları olmak.
Doçent11Diş Hekimliği Fak.Klinik BilimlerOrtodontiOrtodontide üç boyutlu sefalometri, dijital planlama ve sonlu elemanlar analizi alanlarında çalışma yapmış olmak.
Doçent11Diş Hekimliği Fak.Klinik BilimlerProtetik Diş TedavisiMaksillofasiyal defektlerde zigomatik implantlar ve zirkonyum restorasyonların bağlantı dayanımı hakkında çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Diş Hekimliği Fak.Klinik BilimlerPeriodontolojiDeneysel periodontitis ve antioksidanlar konusunda çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11İktisadi ve İdari Bilimler Fak.İşletmeÜretim Yönetimi ve Pazarlamaİşletme anabilim dalında doktora yapmış olmak. Pazarlama alanında doçent unvanı almış olup, kâr amaçsız örgütlerde pazarlama ve pazarlama ahlâkı konularında çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11İktisadi ve İdari Bilimler Fak.MaliyeMali İktisatMaliye bilim alanında doçent unvanı almış olup,
Mali iktisat ve sosyal harcamalar alanlarında çalışmaları olmak.
Doçent11İktisadi ve İdari Bilimler Fak.İktisatİktisat TeorisiEnerji ekonomisi alanında çalışmaları olmak.
Doçent11İktisadi ve İdari Bilimler Fak.Siyaset Bilimi ve Kamu YönetimiSiyaset ve Sosyal BilimlerSiyaset bilimi ve siyaset sosyolojisi alanlarında ve Türk siyasal hayatı konusunda çalışmalar yapmış ve ders vermiş olmak.
Doçent11İlahiyat Fak.Felsefe ve Din Bilimleriİslam FelsefesiFarabi, Faal Akıl ve Latin İbn Rüşdçülüğü konusunda araştırmaları/yayınları bulunmak.
Doçent11İlahiyat Fak.Felsefe ve Din BilimleriDin PsikolojisiAlanında engellilik ve dini başa çıkma konularında çalışmış olmak.
Doçent11İlahiyat Fak.Temel İslam BilimleriTefsirTefsir anabilim dalında yüksek lisans ve doktora yapmış olmak, dinin bağlayıcılığı, Kur’an’la iletişim ve Kur’an’ın sesleri konularında çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Eğitim Fak.Matematik ve Fen Bilimleri EğitimiFen Bilgisi EğitimiFen bilgisi eğitimi alanında doçentlik almış olmak, yüksek lisansını İlköğretim Fen Bilgisi Öğretmenliği alanında ve doktorasını ilköğretim alanında yapmış olmak. Planlanmış davranış
teorisi konusunda bilimsel çalışmaları bulunmak.
Doçent11Eğitim Fak.Eğitim BilimleriEğitim YönetimiEğitim Yönetimi alanında doçent olmak, küreselleşme ve eğitim politikası ile mülteciler ve eğitim politikaları konularında bilimsel çalışmaları
olmak.
Doçent11Eğitim Fak.Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri EğitimiBilgisayar ve Öğretim
Teknolojileri Eğitimi
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi alanında doçent olmak ve bilişim teknolojilerinin eğitime entegrasyonu konusunda bilimsel
çalışmaları bulunmak.
Doçent11Turizm Fak.Turizm İşletmeciliğiTurizm İşletmeciliğiDoktorasını Turizm İşletmeciliği Eğitimi anabilim dalında yapmış olmak ve doçentliğini turizm alanından almış olup, sürdürülebilir turizm ve taşıma kapasitesi ile ilgili alanlarda akademik
çalışmalar yapmış olmak.
Doçent11Eskişehir Meslek Yüksek OkuluÇevre Koruma TeknolojileriÇevre Koruma ve Kontrol Pr.Yüzey ve yeraltı suyu kalitesi ve biyotik ve abiyotik öğelerde toksik element birikimi üzerine
çalışmalar yapmış olmak.
Dr. Öğr. Üyesi11Tıp Fak.Cerrahi Tıp BilimleriPatolojiBöbrek ve Karaciğer Transplantasyon patolojisi ve
nefropatoloji konusunda en az üç ay süreyle eğitim almış olmak.

 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi doktor öğretim üyesi, profesör ve doçent alımı ilanı ile ilgili detaylar şu şekilde;

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 23.,24. ve 26 ncı maddeleri ile madde 23(c), 24(d) ve 26(a)’ya dayanılarak hazırlanan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Akademik Yükseltilme ve Atanma Başvuru Asgari Şartlarına ve puan hesaplama tablosuna (Bakınız. http://personel.ogu.edu.tr/Icerik/Index/3/belgeler ) internet adresi Personel Dairesi Başkanlığı doküman arşivinden ulaşılabilir. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesi hükümleri uyarınca devlet hizmetine girmede aranılan şartlara haiz öğretim üyeleri (Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına) alınacaktır.

Başvurular şahsen yapılacak olup posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir. Duyurulur.

Başvuruda İstenen Belgeler:
1 – Başvuru dilekçesi ( http://personel.ogu.edu.tr/Icerik/Index/3/belgeler )
2 – Özgeçmiş
3 – 2 adet fotoğraf
4 – Nüfus Cüzdan Fotokopisi
5 – Doçentlik belgesi (Doçent ve Profesörlük kadrosuna başvuracaklar için)
6 – Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuran adaylar doktora/uzmanlık belgesi (doktorasını yurtdışından almış olanlar için Üniversitelerarası Kurul Başkanlığınca (ÜAK) denkliğinin onaylandığını gösteren belge) ve yabancı dil yeterlilik belgesi (KPDS, ÜDS, YDS veya YÖKDİL’den en az 60 (Altmış) veya ÖSYM tarafından kabul gören uluslararası sınavlardan eşdeğeri puan almış olmak).
7 – ESOGÜ Akademik Yükseltilme ve Atanma Başvuru Formu’nda belirtilen düzen ve formatta hazırlanmış ve puanlanmış yayın listesi (bütün yayın dosyaları CD şeklinde de verilecektir), (Profesör kadrosuna başvuracaklar için biri başlıca araştırma eserini içeren yayın listesi) ve ekli bilimsel yayınları, yurtiçi ve yurtdışı kongre ve konferans bildirileri, yayın atıflarına ilişkin belgeler, eğitim-öğretim faaliyetleri, yönetilen doktora ve yüksek lisans (bilim uzmanlığı) çalışmaları ve diğer bilgileri içeren dosyalar (teslim edilecek dosya adedi Profesörlük kadrosu için 6, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadroları için 4 adet),
8 – Hizmet Belgesi (Halen başka bir kamu kurumunda çalışmakta olanlar ile ayrılmış olanlardan istenmektedir.)
9 – Adaylar yalnızca bir kadroya başvuru yapabilir.

Not: Başvuru süresi bu ilanın yayımı tarihinden itibaren 15 (onbeş) gün olup, son başvuru tarihi tatile denk geldiği takdirde bir sonraki mesai saati bitimine kadar Profesör ve Doçent kadroları için Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına, Doktor Öğretim Üyesi kadroları için ilgili Dekanlık/Müdürlüklere başvurulması gerekmektedir. İlgili kadroya başvuran adayların başvuruları, ESOGÜ Akademik Yükseltilme ve Atanma Başvuru Koşulları gereğince, Atama ve Son Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenerek yayın dosyaları asgari koşulları karşılamaları halinde kabul edilecektir. Profesör başvurularında  ÜAK’nin yürürlükteki doçentlik başvuru koşulları uygulanacaktır. Profesörler ve Doçentler daimi statüye atanacaktır. Doktor Öğretim Üyeleri yayın dosyalarında tez başlığını ve tezden üretilen yayınları ayrıca belirtecektir. 2547 Sayılı Kanun’un Ek 38 inci maddesi uyarınca belirlenen %20’lik kota kapsamında başvuru yapılabilecek Doktor Öğretim Üyesi kadrosu bulunmamaktadır. Sanat ve Tasarım Fakültesi için başvurularda, özgeçmiş ve yayınlar yanında “ sanat/tasarım çalışmalarından örneklerin bulunduğu bir portfolyonun CD veya USB bellek içinde” teslim edilmesi gerekmektedir.

Not: Doçentlik kadrolarına başvuranlardan; 6 Mart 2018 tarihli ve 30352 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7100 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında, doçentlik unvanını Üniversitelerarası Kurulca sözlü sınava tabi tutulmadan almış olan adaylar; müracaat ettikleri doçent kadroları için Üniversitelerarası Kurulca oluşturulacak jüri üyelerince sözlü sınava tabi tutulacaklardır. Bu sınavdan başarılı olamayan adayların kadrolara atamaları yapılmayacaktır.

       

Kolay Hobiler