Akademik Personel | 16 Haziran 2021, Çarşamba

Eşini Fakülte Sekreteri Olarak Atayan Rektör 150 Öğrenciyi Kovdu!

Eşini Fakülte Sekreteri Olarak Atayan Rektör 150 Öğrenciyi Kovdu!
       

Eşini fakülte sekreteri olarak atayan rektör 150 öğrenciyi ‘bütçe yetersiz’ diyerek işten çıkardı!

Geçtiğimiz yıllarda eşini İslami Bilimler Enstitüsü’ne sekreter olarak atayarak gündeme gelen Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ, üniversite bünyesinde yarı zamanlı çalışan 150 öğrenciyi “bütçe yetersizliği” gerekçesiyle işten çıkardı.

 

Eşini fakülte sekreteri olarak atayan rektör 150 öğrenciyi ‘bütçe yetersiz’ diyerek işsiz bıraktı!

Habere göre, Pamukkale Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı yemekhane, kantin ve kütüphanede yarı zamanlı olarak çalışan 150 kişilik öğrenci grubu ‘’bütçe yetersizliği’’ gerekçesiyle üniversite yönetimi tarafından işten çıkarıldı.

 

Üniversite yönetimiyle görüşen öğrenciler bütçe yetersizliği sebebiyle işten çıkarıldıklarını öğrendiler.

9 Eylül’de iş başı yapmalarıyla ilgili bilgi gelen ve 10 Eylül’de üniversite yönetimi tarafından bütçe nedeniyle işten çıkarıldıklarını öğrenen öğrenciler yaşadıkları olayı tepkiyle karşıladılar.

Bunun üzerine üniversite yönetimiyle görüşen öğrenci grubu bütçenin yetersiz olduğunu ve bu yüzden işten çıkarıldıklarını öğrendiler. Bu durum karşısında mağdur olan öğrenciler işe geri iadelerinin yapılmasını isteyip tekrardan görüşme yaptılar.

 

Öğrenciler üniversite yönetimine tepkili!

Öğrencilerin tepkisiyle karşılaşan üniversite yönetimi çözüm yolu olarak öğrencileri üç gruba ayırıp her ay bir grubun çalışmasını önerdi. Mağdur olan öğrenciler bu durumu kabul etmeyeceklerini söyleyip üniversite yönetiminin kurallara uymadığını ve keyfi işler yaptıklarını, bu durumun bir an önce çözüme kavuşturularak işe iadelerinin yapılmasını istediler.

Öğrenciler üniversitelerindeki kafelerin özelleştirildiğini, bu nedenle ürünlerin fiyatlarının 2-3 katına yükseldiğini ancak yemekhaneyi kullanmanın randevu usulü ve banka üzerinden yapılan ödeme işlemleriyle işkenceye dönüşmesi nedeniyle de öğrencilerin özelleştirilen kafelere mecbur bırakıldıklarını eklediler.

Kaynak: birgun.net

       

Kolay Hobiler