Akademik Personel | 24 Mart 2019, Pazar

Erciyes Üniversitesi Urap Dünya Sıralaması’nda

Erciyes Üniversitesi Urap Dünya Sıralaması’nda
       
URAP 2014-2015 Dünya Sıralaması açıklandı. Erciyes Üniversitesi Türkiye Üniversiteleri arasında 11. sırada yer aldı

Her yıl, ARWU, Leiden, NTU (HEEACT), SciMago, QS, THE (Times), Webometrics ve URAP olmak üzere 8 sıralama organizasyonu tarafından sıralanan Dünya Üniversiteleri arasında Erciyes Üniversitesi, 2014 yılında 4 sıralama sisteminde 501-1000 aralığında yer buldu.

urap-dunya-siralamasi.jpg

Dünya sıralama sistemlerinde 1-500, 501-1000, 1001-1500, 1501-2000 ve 2001-20000 aralığında yer bulan 155 Türk üniversitesi, kaç kez sıralama sistemlerinde yer aldığına göre URAP tarafından tekrar sıralandı. URAP tarafından yapılan bu sıralamaya göre ise Erciyes Üniversitesi Türkiye Üniversiteleri arasında 11. sırada yer aldı.

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H. Fahrettin Keleştemur yaptığı açıklamada ERÜ’nün gelecek yıllarda yapılacak olan sıralamalarda daha üst sıralarda görüleceğinin altını çizerek; “Üniversitemizin sıralama sistemlerinde hak ettiği yerin doğru bir şekilde belirlenebilmesi için üniversitemizin akademik üretkenliklerinin kayıt altına alınması ve sıralama sistemlerine doğru verilerin sağlanması büyük önem arz etmektedir. Bu kapsamda, Times ve QS sıralama sistemleri ile görüşmeler yapılmış ve üniversitemizin ilgili sıralama sistemleri tarafından yapılacak sıralamalarda yer alabilmesi ve diğer sıralama sistemlerine sağlıklı verilerin sağlanması hususunda çalışmalar başlatılmıştır. Üniversitemize ait verilerin kayıt altına alınması ve eksiksiz olarak ilgili organizasyonlara iletilmesi ile üniversitemizin sıralamalarda daha üst sıralarda yer bulacağı beklenmektedir.” dedi.

Kaynak: İHA

       

BENZER HABERLER