Akademik Personel | 17 Haziran 2021, Perşembe

Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) İçin Karaca Online Sistem

Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS) İçin Karaca Online Sistem
       

İlk uygulaması ÖSYM tarafından 20 Eylül 2014 tarihinde bilgisayar üzerinden yapılmış olan İngilizce dil sınavının adıdır. Şu an için Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) ile hem içerik hem de kazanılan haklar olarak eş değerdir.

Karaca Eğitim Kurumları Yöneticisi ve Öğretmeni Yiğit Karaca’dan Tavsiyeler;

İlk tavsiyemiz; yakın zamanda hem yer hem de sıklık olarak çok yaygınlaşacak olan bu sınava bilgisayar üzerinden hazırlanmak büyük önem arz etmektedir; çünkü sınav tamamen kağıt ve kalem kullanılmadan, bilgisayar üzerinde yapılmaktadır. Bir başka tavsiyemiz de; şu anda bir aday senede bir kez girebildiği için kendini yeterince hazır hissettiğinde sınavı alması yönündedir. Ancak önümüzdeki yıl adaylar büyük ihtimalle her ay E-YDS’ye girebileceklerdir.

karaca_dilkaraca-dil_21_05_2013_17_01_10

 

Biz, Karaca Eğitim Merkezi olarak tıpkı TOEFL kurslarımızdaki gibi E-YDS’ye girecek öğrencilerimizi de bilgisayar laboratuvarlarımızda hazırlıyoruz. Öğrencilerimiz, bu laboratuvarlarımızda veya uzaktan KARACA ONLINE SİSTEM’ e (http://karacadil.runexam.com) erişerek deneme sınavlarını ve çalışmaları sürekli olarak uygulamaktadırlar.

1 (1)

 

Bu sistemden faydalanmak için ‘Karaca öğrencisi’ olmaya gerek yoktur, dışarıdan da adaylar sisteme üye olup kendileri çalışabilmektedirler. Ayrıca; bu sisteme giren öğrenciler, Karaca güvencesiyle hazırlanan soruları ve denemeleri mobil olarak da uygulayabilirler.

       

Kolay Hobiler