EğitimGündemManşet Haber

‘Eğitim melekleri’ okulun çehresini değiştirdi

Muş merkeze bağlı Karaağaçlı beldesinde 3’ü kadın 4 öğretmen, daha ilgi çekici hale getirmek amacıyla görev yaptıkları okulu boyayıp koridorlarına eğitim amaçlı çizimler yaptı.

Karaağaçlı İlköğretim Okulunda görevli öğretmenler Dilan Kurultay, Hatice Yıldız, Fatma Betül Güngör ve Olcay Kalafat 160 öğrencinin eğitim gördüğü okulun 10 dersliğini boyadı.

Okulun koridorlarına eğitim amaçlı çeşitli çizimler yapan öğretmenler, bu sayede öğrencilerin okula daha istekli gelmelerini sağladı.

Öğretmenlerden Kurultay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okulu güzelleştirmek ve öğrencilerine daha fazla sevdirmek için böyle bir çalışma gerçekleştirdiklerini söyledi.

 blank

Okul idarecilerinin ve Okul Aile Birliğinin de kendilerine destek olduğunu anlatan Kurultay, “Kimimiz iki, kimimiz üç yıldır bu okulda görev yapıyoruz. Okulumuz ilk geldiğimizde biraz bakımsızdı. Duvarlarımız bomboştu. Biz duvarların daha fonksiyonel kullanılması ve öğrencilerimizin daha istekli okula gelmeleri için böyle bir çalışma yaptık. İstediğimiz de oldu.” dedi.

“Öğretmenlik sadece derse girip çıkmak değildir”

Çizimlerin tasarımlarını da kendilerinin yaptığını dile getiren Hatice Yıldız, “Öğretmenlik demek sadece derse girip çıkmak değildir. Öğrencilerimizi her anlamda, gerek teneffüslerde gerekse okul dışında, eğitim öğretim alanında desteklememiz gerekiyor. Biz de bunu amaçladık.” diye konuştu.

blank

Öğretmen Güngör de “Çizimler ve boyama işlemi için mesai saatlerimizin dışında geç saatlere kadar çalıştık. Bunca zorluğa rağmen öğrencilerimiz için çok güzel çalışmalar yaptık. Umarım bu çalışmalarımız faydalı ve birilerine örnek olur.” diye konuştu.

anadolu ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu