Akademik Personel | 28 Haziran 2021, Pazartesi

Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak

23 Kasım 2016
Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak
       

Ege Üniversitesi Rektörlüğünden:

Üniversitemiz birimlerine, 2547 Sayılı Kanunun ilgili maddeleri ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Başvuru süresi ilanın Resmi Gazetede yayınlandığı tarihten itibaren 15 gündür. 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel ve ilanda belirtilen diğer koşulları taşıyan Profesör ve Doçent adaylarının Rektörlük Personel Daire Başkanlığına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Başvurular 2547 Sayılı Kanunda belirtilen asgari koşullar ile Üniversitemizin Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan Ege Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterlerine göre yapılacaktır. Profesör kadrosuna başvuranların 6 nüsha dosya (başlıca araştırma eserinin belirtilmesi), Doçent kadrosuna başvuranların ise 4 nüsha dosya teslim etmeleri gerekmektedir. (Kadroya müracaat eden adaylar yayın dosyaları için Personel Daire Başkanlığından gönderim kutusu temin edebilirler)

Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul tarafından denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

blank Tüm Akademik İlanlar ve Kamu İlanları
KURULUŞ BÖLÜM ANABİLİM DALI KADRO

UNVANI

KADRO

DERECESİ

ADET İLAN ŞARTI
TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ GENEL CERRAHİ DOÇENT 1 1 Böbrek nakli ve pankreas nakli konusunda yurtdışı deneyimi olmak, robotik cerrahi konusunda sertifikalı, ileri laparoskopik cerrahi ve sitoredüktif cerrahi ve sıcak kemoterapi uygulaması konusunda deneyimli olmak.
TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ GENEL CERRAHİ DOÇENT 1 1 Abdominal transplantasyon konusunda yurt dışı eğitimi almış, Karaciğer transplantasyonu ve hepatopankreatobiliyer cerrahi konusunda deneyimli olmak
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ İÇ HASTALIKLARI DOÇENT 1 1 Geriatri alanında uzman olmak, geriatri ve gerontoloji alanında uluslararası eğitim almış olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ ADLİ TIP DOÇENT 1 1 Çocuk istismarı konusunda tez ve çalışmaları olmak, çocuk ruh sağlığı adli kurullarında görev yapmış olmak
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ TIBBİ GENETİK DOÇENT 1 1 Yurtdışında mikroarray, pyrosekanslama, genetik veri tabanlarının kullanımı, fonksiyonel genomik yöntemler için moleküler genetik eğitimi almış olmak. Kimerizm, QF-PCR ve yeni nesil dizi analizi konusunda deneyimli olmak.
TIP FAKÜLTESİ DAHİLİ TIP BİLİMLERİ TIBBİ GENETİK DOÇENT 1 1 Yeni gen tanımlama, moleküler sitogenetik yöntemler (arrayCGH ve FISH) problarının işaretlenmesi, Preimplantasyon Genetik Tanı, Fonksiyonel genomiks, bioinformatik uygulamalar, hücre kültürü, QF-PCR, real-Time PCR ve FISH analizi konularında deneyimli olmak
FEN FAKÜLTESİ ASTRONOMİ VE UZAY BİLİMLERİ ASTROFİZİK PROFESÖR 1 1 _
FEN FAKÜLTESİ BİYOKİMYA BİYOKİMYA PROFESÖR 1 1 Doçentliğini Kimya (Teorik Kimya) alanında almış olmak, moleküler modelleme, hesapsal biyokimya ve hesapsal kimya alanlarında proje ve yayınları olmak.
FEN FAKÜLTESİ KİMYA FİZİKOKİMYA DOÇENT 1 1 Radyasyonla polimerizasyon ve düşük enerjili elektonlarla ilgili çalışmaları olmak. Üniversitelerde İngilizce ders verebilir olmak.
FEN FAKÜLTESİ İSTATİSTİK İSTATİSTİK DOÇENT 1 1 Çift döngülü en çok olabilirlik tahmin edicileri konusunda yayın yapmış olmak.
FEN FAKÜLTESİ BİYOLOJİ BOTANİK DOÇENT 1 1 Türkiye’de yayılış gösteren monokotil petaloid geofitler üzerine taksonomik çalışmalar yapmış olmak ve bu konuda uluslararası yayınlara sahip olmak.
FEN FAKÜLTESİ BİYOLOJİ BOTANİK DOÇENT 1 1 Doktorasını bitki doku kültürü konusunda tamamlamış olmak ve kök hücre biyolojisi konusunda ders vermiş olmak.
FEN FAKÜLTESİ BİYOLOJİ BOTANİK DOÇENT 1 1 Pestisit uygulamaları ve bunların anatomik yapıya etkileri konusunda doktora yapmış olmak, bitki morfolojisi ve anatomisi, palinoloji alanlarında çalışıyor olmak.
FEN FAKÜLTESİ ASTRONOMİ VE UZAY BİLİMLERİ ASTROFİZİK DOÇENT 1 2 _
FEN FAKÜLTESİ BİYOKİMYA BİYOKİMYA DOÇENT 1 1 Doçentliğini Kimya (Biyokimya) alanında almış olmak; Rekombinant DNA teknolojisi ve protein mühendisliği alanında proje ve yayınları olmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİ COĞRAFYA BEŞERİ VE İKTİSADİ COĞRAFYA DOÇENT 1 1 Doçentliğini Beşeri ve İktisadi Coğrafya alanında almış olmak ve kent coğrafyası, kentsel kimlik ve kentsel ekoloji konularında çalışmalar yapmış olmak.
EDEBİYAT FAKÜLTESİ ESKİ ÇAĞ DİLLERİ VE KÜLTÜRLERİ ESKİ YUNAN DİLİ VE EDEBİYATI DOÇENT 1 1 Eski Yunan Epigrafisi alanında çalışmaları bulunmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİ TARIM EKONOMİSİ TARIM İŞLETMECİLİĞİ DOÇENT 1 1 Tüketici araştırmaları konusunda çalışmaları olmak.
ZİRAAT FAKÜLTESİ TARIM EKONOMİSİ TARIM İŞLETMECİLİĞİ DOÇENT 1 1 Tarımsal pazarlama konusunda çalışmaları olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ TEKSTİL MÜHENDİSLİĞİ TEKSTİL TEKNOLOJİSİ PROFESÖR 1 1 Tekstil Mühendisliği ve Temel Bilimleri alanında doçentliğini almış olmak. Tekstil basmacılığı alanında uzmanlaşmış olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ YAPI MALZEMESİ PROFESÖR 1 1 İnşaat Mühendisliği Yapı Malzemesi alanında doçent unvanına sahip olmak, Çelik Lifli, RCC gibi özel betonlar ve donatı-beton davranışı konularında çalışmaları bulunmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ YAPI DOÇENT 1 1 İnşaat Mühendisliği Yapı alanında doçent unvanına sahip olmak, yapısal elemanlarda tahribatsız test yöntemleri hakkında çalışmaları bulunmak, yapı alanında İngilizce ders verme yeterliliği ve tecrübesine sahip olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ YAPI DOÇENT 1 1 İnşaat Mühendisliği alanında doçent unvanına sahip olmak.
MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ BİYOMÜHENDİSLİK DOÇENT 1 1 _
HEMŞİRELİK FAKÜLTESİ KADIN SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI HEMŞİRELİĞİ PROFESÖR 1 1 Hemşirelikte doçent olmak, Kadın ve Ana Sağlığı ve Hastalıkları alanlarında çalışmalar yapmak.
HEMŞİRELİK FAKÜLTESİ RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI HEMŞİRELİĞİ PROFESÖR 1 2 Psikiyatri Hemşireliği doktorasını almış olmak, Hemşirelik doçenti olmak.
İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İŞLETME YÖNETİM VE ORGANİZASYON DOÇENT 1 1 Örgütsel iletişim, örgüt kültürü, girişimcilik ve KOBİ yönetimi ve uluslararası örgütler konusunda çalışmaları olmak.
SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ BESLENME VE DİYETETİK DOÇENT 1 1 Beslenme ve Diyetetik Doçenti olmak. Toplum beslenmesi, araştırma planlama ve çözümleme konusunda deneyimli olmak ve çalışmalar yapmış olmak.
GÜNEŞ ENERJİSİ ENSTİTÜSÜ GÜNEŞ ENERJİSİ ENERJİ TEKNOLOJİSİ PROFESÖR 1 1 Doktorasını Güneş Enerjisi ABD yapmış, Makine Mühendisi Doçenti olmak, toprak hava ısı değiştirgeçleri, termodinamik, enerji, yenilenebilir enerji teknolojileri konularında çalışmaları ve en az 1 (bir) yıl yurtdışı öğretim üyeliği tecrübesi olan, h index 20 ve üzeri olan
MADDE BAĞIMLILIĞI, TOKSİKOLOJİ VE İLAÇ BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MADDE BAĞIMLILIĞI DOÇENT 1 1 Nikotin Bağımlılığı alanında doktora yapmış olmak, doçentlik ünvanını Fizyoloji alanında almış olmak.
ÇEŞME TURİZM VE OTELCİLİK YÜKSEKOKULU KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ DOÇENT 1 1 Turizm Bilim alanında doçent ünvanına sahip olmak, konaklama işletmelerinde yönetim ve organizasyon konularında çalışmaları bulunmak.
BAYINDIR MESLEK YÜKSEKOKULU PEYZAJ VE SÜS BİTKİLERİ PROGRAMI DOÇENT 1 1 Doçentlik temel alanı peyzaj mimarlığı olan, toprak tipolojisi bazlı entegre peyzaj planlamasının gerçekleştirilmesi konusunda çalışmalar yapmış olmak.
ATATÜRK SAĞLIK HİZMETLERİ MYO DİYALİZ TEKNİKERLİĞİ PROGRAMI DOÇENT 1 1 Psikiyatri Hemşireliğinde doktora yapmış olmak. Hemşirelik doçenti olmak.
       

Kolay Hobiler