Akademik Personel | 29 Ekim 2020, Perşembe

Doğuş Üniversitesi Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi Alımı Yapacak

23 Ağustos 2019
Doğuş Üniversitesi Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi Alımı Yapacak
       

T.C. Doğuş Üniversitesi Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi Alımı Yapacak.

 

Doğuş Üniversitesi çeşitli fakültelere araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi alımı yapacak. Doğuş Üniversitesi tarafından yayımlanan akademisyen alım ilanı ile ilgili detaylar haberimizin devamında;

 

T.C. Doğuş Üniversitesi araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi alımı kadro detayları ve aranan şartlar:

Not: Mobil cihazlarda yatay sürükleyerek diğer sütunları görebilirsiniz.

BİRİMİBÖLÜMÜ/PROGRAMUNVANADETALESYDS
veya Eşdeğeri
ÖZEL KOŞULLAR
Meslek Yüksekokuluİnşaat TeknolojisiÖğretim Görevlisi170İnşaat Mühendisliği lisans mezunu olmak ve İnşaat Mühendisliği Anabilim Dalında Tezli Yüksek Lisans yapmış
olmak. Ders verme deneyimine sahip olmak.
Öğretim Görevlisi170İnşaat Mühendisliği lisans mezunu olmak ve İnşaat Mühendisliği veya Mimarlık Anabilim Dalları’ndan birinde
Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak.
Bilgisayar ProgramcılığıÖğretim Görevlisi170Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Matematik Mühendisliği veya Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Öğretmenliği, Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği, Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği, Bilgisayar ve Öğretim Teknoloji Öğretmenliği, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümlerinin birinden Lisans mezunu olmak ve
alanında Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak.
Sanat ve Tasarım FakültesiOyunculukÖğretim Görevlisi17050Tezli Yüksek Lisans eğitimini Tiyatro veya Oyunculuk bölümlerinden birinde tamamlamış olmak.
Araştırma Görevlisi17050Lisans eğitimini Tiyatro veya Oyunculuk bölümlerinden birinde tamamlamış olmak ya da Tiyatro veya Oyunculuk
bölümlerinden birinde Tezli Yüksek Lisans yapmış veya yapıyor olmak.
İç MimarlıkAraştırma Görevlisi17050İç Mimarlık Lisans Mezunu olmak ve İç Mimarlık alanında Tezli Yüksek Lisans yapıyor olmak.
MimarlıkAraştırma Görevlisi17050Mimarlık lisans derecesine sahip olmak ve Mimarlık Anabilim dalında Tezli Yüksek Lisans yapıyor olmak.
Moda TasarımıÖğretim Görevlisi17050Lisans eğitimini Tekstil Tasarımı bölümünde tamamlamış olmak, Geleneksel Türk Sanatları / Türk El Sanatları alanında Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak.
Moda TasarımıAraştırma Görevlisi17050Tekstil ve Moda Tasarımı, Moda ve Tekstil Tasarımı veya Moda Tasarımı alanlarından birinde Tezli Yüksek Lisans yapmış veya yapıyor olmak. .
Mühendislik FakültesiMakina MühendisliğiAraştırma Görevlisi17050Fizik alanında Tezli Yüksek Lisans veya Doktora yapıyor olmak.
Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce)Araştırma Görevlisi17080Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği veya Matematik lisans mezunu olmak ve Bilgisayar Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği alanında Tezli Yüksek Lisans veya Doktora yapıyor olmak.
Elektronik Ve Haberleşme MühendisliğiAraştırma Görevlisi17050Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği veya Elektrik ve Elektronik Mühendisliği lisans mezunu olmak ve Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği veya Elektrik ve Elektronik Mühendisliği alanında Tezli Yüksek Lisans veya Doktora yapıyor olmak.
Fen Edebiyat FakültesiPsikolojiAraştırma Görevlisi17050Klinik Psikoloji alanında Doktora yapıyor olmak.
Psikoloji (İngilizce)Araştırma Görevlisi17080Klinik Psikoloji alanında Doktora yapıyor olmak.

 

T.C. Doğuş Üniversitesi araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi alımı ilanı ile ilgili detaylar şu şekilde;

T.C. Doğuş Üniversitesi Rektörlüğünden:

Öğretim Elemanı Alım İlanı:

2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununda belirtilen koşullar ile 09.11.2018 Tarihli 30590 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” Hükümleri uyarınca, ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ ve ÖĞRETİM GÖREVLİSİ alınacaktır.

ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ İÇİN ARANAN KOŞULLAR:

1- ALES sınavından en az 70 puan almış olmak
2- YDS den en az 50 almış olmak veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak. (İngilizce eğitim veren bölümler için YDS veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan en az 80 almış olmak)
3- Adayların 35 yaşını doldurmamış olması şarttır.

 

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ İÇİN ARANAN KOŞULLAR:

1- ALES sınavından en az 70 puan almış olmak
2- En az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak.
3- Yabancı Diller Birimi için YDS den en az 80 puan almış olmak veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak.

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER:
1- Başvuru Dilekçesi (Dilekçede hangi kadroya başvurulduğu açıkça belirtilmelidir.)
2- Yök Formatında Türkçe Özgeçmiş
3- Öğrenim Belgeleri (Lisans-Yüksek Lisans Doktora diploma ve not belgeleri fotokopileri)
4- ALES belgesinin fotokopisi
5- YDS veya eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen sınav belgesi fotokopisi
6- Nüfus cüzdan fotokopisi
7- 2 adet vesikalık fotoğraf
8- SGK Hizmet Dökümü (E-Devlet Üzerinden alınan barkodlu belge)
9- Adli Sicil Kaydı Belgesi

Başvuru Tarihi : 23.08.2019
Son Başvuru Tarihi : 06.09.2019
Ön Değerlendirme Tarihi : 09.09.2019
Giriş Sınavı Tarihi : 11.09.2019
Sonuç Açıklama Tarihi : 13.09.2019

– Yurt dışından alınmış diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir.
– Belirtilen şartları taşıyanlar bölüm ile ilgili birimlere şahsen veya posta yoluyla başvurabilirler.
– Ön değerlendirme ve giriş sınavı sonuçları belirtilen sonuç açıklama tarihlerinde www.dogus.edu.tr adresinde yayınlanacaktır.

BAŞVURU ADRESİ:
Doğuş Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanlığı/Mühendislik Fakültesi Dekanlığı/Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığı No: 21/34722- Kadıköy/İstanbul Tel: 444 79 97 / www.dogus.edu.tr
Meslek Yüksekokulu Çengelköy Yerleşkesi: Bahçelievler Mh. Bosna Bul. No:140 34680 Çengelköy Üsküdar İstanbul Tel: 444 79 97 /

Doğuş Üniversitesi araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi alımı ilanına başvuru için www.dogus.edu.tr web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

       

Bedava internet - Nasıl