Akademik Personel | 25 Kasım 2020, Çarşamba

Filipinler ve Costa Rica’da Burslu Yüksek Lisans İmkanı

17 Nisan 2014
Filipinler ve Costa Rica’da Burslu Yüksek Lisans İmkanı
       

Asya Barış Elçileri Bursu (The Asian Peacebuilders Scholarship – APS), UN Mandated University for Peace (UPEACE- Costa Rica) ve Ateneo de Manila (AdMU- Filipinler) Üniversiteleri ile The Nippon Foundation’ın organize etmiş olduğu bir Yüksek Lisans burs programı.

 

Programın amacı Asyalı gençleri profesyonel birer barış elçileri olarak yetiştirmek ve eğitim sonrasında dünyanın çeşitli yerlerinde  bulunan organizasyonlarda önemli pozisyonlar da çalışmalarını sağlamak.

APS’nin en önemli avantajı İngilizce seviyesi yeterli olmayan kişilere yoğun ve spesifik İngilizce eğitimi verecek olması. Bunun yanı sıra, eğitim esnasında bursiyerler, Asya’da gerçekleşecek olan projeleri tasarlama ve uygulama şansına da sahip olacaklar.

Barış inşası alanında alınması zorunlu olan yüksek lisans dersleri UPEACE’de; küresel politika alanın da ki dersler ise AdMU tarafından bursiyerlere sağlanacak.

Başvuru Koşulları

Türkiye ve Asya’nın her yerinden başvuruların kabul edildiği burs programında öncelikler aşağıdaki özellikleri taşıyan kişilere verilecektir:

– Benzeri konularda en az 2 sene olan iş deneyimi olanlar

– Bilinen bir üniversiteden mezun olmuş olanlar

– Barış ve anlaşmazlık (çatışma) alanlarında öğrenme ve çalışma heves ve isteğinin olması

– Uluslararası ve çok kültürlü ortamlarda öğrenme ve kendisini geliştirme arzusunun olması

– İngilizce’nin başvuran adayın ülkesinde yaygın bir şekilde kullanılmıyor olması

Programın Niteliği

Dil seviyesine göre 18-21 ay boyunca sürecek olan yoğun akademik program Mart 2015’de başlayacak ve 5 sömestr sürecektir.  Yüksek lisans programı sırasıyla şu şekilde gerçekleşecektir:

– Filipinler’de bulunan AdMU’da yoğun İngilizce eğitimi (Orta seviye dil bilgisi olanlar için 6 ay; iyi seviye olanlar için ise 3 ay)

* Başvuru İçin Toelf IBT -71; IELTS-5,5 seviyesinde temel düzey İngilizce bilgisi aranmaktadır.

– Costa Rica’da bulunan UPEACE’de barış inşasına yönelik akademik dersler.

– AdMU’da küresel politika dersleri

– Saha projesinin herhangi bir Asya Ülkesinde uygulanması

– AdMU kampüsünde akademik çalışmaların tamamlanması

Bursun Kapsamı

Seçilmiş olan 30 aday The Nippon Foundation tarafından tam burslu bir şekilde çalışmalarını gerçekleştirecektir. Bursun kapsamı; tüm eğitim giderleri, İngilizce eğitim süreci, akademik materyaller, uçakla seyahat giderleri, yaşam masrafları ve sağlık sigortasını kapsamaktadır.

Programın Önemi

APS, farklı kültürlerden ve özgeçmişe sahip genç Asyalı profesyonellerin teorik ve pratik olarak kendisini yetiştirmesini sağlayacaktır. Bu sayede, barış inşası ve politika alanında uzmanlaşan gençler; kar amacı gütmeyen organizasyonlarda, devletlerde, yardım kuruluşlarında, Birleşmiş Milletler ve diğer organizasyonlarda çalışma imkanını yakalayacaklardır.

Son Başvuru Tarihi: 28 Ağustos 2014


Başvurunuzu Buradan Yapabilirsiniz
.

Kurumsal Web Sayfasına Buradan Erişebilirsiniz.

Sorularınız için:  [email protected]

Düzenleyen: Akademikpersonel.org

       

Kolay Hobiler