Akademik Personel | 30 Kasım 2020, Pazartesi

Değişime Hazırlıklı Olmak

Değişime Hazırlıklı Olmak
       

evde_egitim

Öyle bir çağda yaşıyoruz ki her an her şey olabilir gözüyle yaklaşıyoruz etrafımızdaki olaylara. Gerek işimiz  gerekse hayatımıza dair konularla ilgili olan biten ne varsa zamanın bugünkü şartlarına göre şekil alıyor. Yönetmelikler, kanunlar, sınav sistemleri değişiyor. Hangi birine yetişecemizi bilemiyoruz. Bugün hazırlandığımız sınavların formatlarının yarına  aynı kalacağının garantisi yok. Neye göre,  kim için değişikliklere gidiliyor orası muamma. Her kafadan ses çıkıyor. Her kesim bu değişiklikleri kendi açılarından yorumluyor. Ancak toplumun genelini ilgilendiren durumlara kimse değinmiyor. Arada kalanlara olan oluyor. 

Yabancı Dil Sınavların’ dan tutun  da Akademik Personel Eğitim Sınavları’na kadar tüm sınavlar aslında hepimiz için her an tehlike sinyalleri veriyor. Merak ettiğim kısım şu; neye göre bir kılıf uyduruluyor? Genel bir standart getirilse belki bu yönde yaşanan haksız durumlar da ortadan kalkabilir.

Bu ülkede alın teriyle çalışanların verdikleri emekleri görenler var mı? Varsa neden bir şeyler yapılmıyor?

Herkes eşit haklardan yararlanmalı artık. Bilimin yapılması için bu alanda yetkili birimlerin bir an önce iyileştirmeye gitmesi gerekiyor. Eğitim bir ülkenin geleceği ise ülkemizde yaşanan  bu gerilimli günlerin son bulmasını, yapılan sınavlara genel bir standart getirilmesini ve adam kayırmacılığın önüne geçilmesi için adaletin yerini bulmasını tüm kalbimle diliyorum.

       

Kolay Hobiler