Akademik Personel | 19 Aralık 2020, Cumartesi

‘Değişen Dünya ve Yükseköğretim’ Konferansı Başladı

‘Değişen Dünya ve Yükseköğretim’ Konferansı Başladı
       

Boğaziçi Üniversitesi’nde başlayan ‘Uluslararası Yükseköğretim Çalışmaları Konferansı’nda,Türkiye’den ve yurtdışından akademisyenler yükseköğretimin dünyada ve Türkiye’de yönelimini, rolünü tartışacak. Reform hareketleri ve yöntem önerileri sunacak.

Bu yıl ilki düzenlenen ‘Uluslararası Yükseköğretim Çalışmaları Konferansı (IHEC),Boğaziçi Üniversitesi’nde başladı. ‘Değişen dünya ve yükseköğretim: Kimlik, politika ve reform modelleri’ temasıyla düzenlenen etkinlik, 16 Ekim’de sona erecek.

Boğaziçi Üniversitesi ve Türk Eğitim Derneği (TED) tarafından düzenlenen konferansın amacı, ortak çalışmalar için zemin yaratabilmek ve günümüz yükseköğretim dünyasındaki yeni eğilimleri, araştırma sonuçlarını ve kavramsal bakış açılarını paylaşmak. İki gün boyunca yükseköğretimin dünyada ve Türkiye’de yönelimi, rolü, organizasyonu ile birlikte her geçen gün değişen talepler, fırsatlar, beklentiler ve sorunlar bağlamında makro politikalar, modeller, reform hareketleri ve yöntem önerileri tartışılacak.

Konuşmacılar arasında Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu ve Türk Eğitim Derneği (TED) Genel Başkanı S. Selçuk Pehlivanoğlu ile birlikte Prof. Dr. Durmuş Günay ile Prof. Dr. William G. Tierney de bulunuyor.

Kaynak: Hürriyet

       

Kolay Hobiler